President Kersti Kaljulaid on eneseisolatsioonis

President Kersti Kaljulaid on Terviseameti juhtnööridele vastavalt esmaspäevani eneseisolatsioonis. Foto: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid teatas 10. novembri enneõunal ühismeedias, et möödunud reedel Viljandis käies kohtus ta inimesega, kellel hiljem diagnoositi COVID-19.

„Mind loetakse samuti lähikontaktseks ning seetõttu olen vastavalt Terviseameti juhtnööridele esmaspäevani eneseisolatsioonis. Kõik selleks nädalaks kavandatud füüsilised kohtumised jäävad ära. Praegu tunnen end hästi ja ühtegi haigusele viitavat sümptomit ei ole, ent teeme täna ka testid. Tõmmake endale Hoia äpp, kandke maski ka siis, kui tunnete end tervena ning võimalusel vältige suuremaid kogunemisi ja üritusi. Hoidke ennast!”

Riigikaitse nõukogu kogunemine lükkub järgmisse nädalasse

Möödunud pühapäeval teatas president, et siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme poolt USA presidendivalimiste kohta tehtud väljaütlemiste tõttu kutsub ta lähipäevil kokku riigikaitse nõukogu. Presidendi eneseisolatsiooni tõttu lükkub nõukogu kogunemine järgmisesse nädalasse.

Lisaks presidendile on eneseisolatsioonis veel kuus presidendi kantselei töötajat, kes reedesel kohtumisel osalesid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga