Rahandusminister Toomas Tõniste annetas koos venna Tõnuga olümpiamedalid ajutiselt Meremuuseumile

Toomas ja Tõnu Tõniste Souli olümpiamängudel oma paadiklassis pronksi saanud ameeriklastega. BNS/Eesti Uudised. Foto: erakogu

Neljal olümpial võistelnud endised purjesportlased,  rahandusminister Toomas Tõniste ja tema kaksikvend Tõnu Tõniste, loovutasid oma hõbe-ja pronksmedalid ajutiselt Meremuuseumile.

Meremuuseum avab täna Lennusadama püsiekspositsioonis Eesti Jahtklubide Liidu 90. juubeli puhul teema-ala “Eesti purjetamise lugu. Eesti Jahtklubide Liit 90”, kus eksponeeritakse 1928. aastal Amsterdamis olümpiamängudel võidetud pronksmedalit, 1988. aastal Soulis võidetud hõbemedaleid ning 1992. aastal Barcelonas võidetud pronksmedaleid, teatas meremuuseum.

Lennusadama püsiekspositsioonis on eksponeeritud ka 470-klassi jaht “Kirke”, millel Tõnu ja Toomas Tõniste võitsid 1992. aasta olümpial pronksi.

Teema-ala avamisel esitleb Aldur Vunk Lennusadamas oma uut raamatut “Puust laevad ja rauast mehed. Pärnu ja Liivi ranna purjelaevad”, mille kaante vahele sai esinduslik kogu fotosid, jooniseid ja lugusid Pärnus ja Liivi rannas aastatel 1845-1930 ehitatud puulaevadest.  Sel esmaspäeval ilmus ka Eesti purjetamise edendaja Arvet Tetsmanni raamat “Eesti purjetamise lugu”. Raamat on väljas ka Meremuuseumis avataval näitusel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga