Andres Metsoja Martin Helmele: riigikaitsekulude kallale minek on lühinägelik

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Andres Metsoja. FOTO: Mailiis Ollino

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Andres Metsoja (Isamaa) sõnul on tema jaoks vastuvõetamatu rahandusminister Martin Helme (EKRE) ettepanek alustada kulude kokkuhoidu riigikaitsest.

Metsoja sõnul näitab rahandusministri ettepanek, et EKRE jaoks ei ole riigikaitse prioriteet. „On erakonnad kes teevad ja erakonnad kes räägivad. Viimaste aastate jooksul oleme EKRE juhtfiguuridelt kuulnud, et kaitsekulutusi tuleks suurendada. Teod näitavad aga vastupidist – kulutada soovitakse ainult paralleelstruktuuride loomisse, samal ajal kui end juba tõestanud riigikaitse asutustelt tahetakse raha hoopiski vähemaks võtta.“

„Olukorras, kus rahandusministri sõnul suuremahulisi kärpeid ei planeerita, ei ole mõistlik hoida kulusid kokku ainult riigikaitse arvelt,“ lisas Metsoja.

Metsoja sõnul peab järgmise aasta eelarves säilitama riigikaitse kulude tänase taseme. „Eesti riigi turvalisus ja riigikaitse ei ole mingi ühepäeva projekt. See nõuab pikaajalist vaadet ja järjepidevust. Helme poolt välja pakutud 50 miljoni euro suurune kärbe tähendaks, et tegemata jäävad mitmed olulised investeeringud. Selle vältimiseks tuleb riigikaitsekulutused säilitada 2020. aasta tasemel“ ütles Metsoja.

Eile teatas rahandusminister Martin Helme äripäeva raadios, et ta toetab kaitsekulutuste vähenemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga