Raivo Aeg Martin Helmele: Euroopa Inimõiguste Kohtu olemasolu on iseenesestmõistetav

Justiitsminister Raivo Aeg. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Justiitsminister Raivo Aeg ütles ERR-ile, et Euroopa Inimõiguste Kohus on Eesti kodanike jaoks vajalik ning rahandusminister Martin Helme vastupidine väide tuleb tema jaoks täieliku üllatusena.

Raivo Aeg lükkas resoluutselt ümber Martin Helme väited, mille kohaselt ei ole Euroopa Inimõiguste Kohus eestlastele vajalik. „Kindlasti on Eesti kodanikel vaja Euroopa Inimõiguste Kohust. See on osa inimeste põhiõigustest, et kohtupidamine oleks igakülgne ja inimeste edasikaebe õigus oleks tagatud,“ ütles Aeg.

Justiitsministri sõnul on Helme seisukoht üllatus, sest Inimõiguste kohus kuulub õigusriigi juurde juhul kui inimesele tundub, et Eesti kohtuastmed ei ole tema eesmärke rahuldanud. „See õigus on nii iseenesestmõistetav, et Euroopa Inimõiguste kohtu vajalikkust ei ole arutatud ei Riigikogu Isamaa fraktsioonis ega koalitsioonipartneritega.“

Kolmapäeval ütles Rahandusminister Martin Helme saates „Otse Postimehest“, et kuulumine Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse ei ole vajalik, isegi siis kui see annab võimaluse pöörduda Euroopa Inimõiguste Kohtusse.

Kommentaarid artiklile “Raivo Aeg Martin Helmele: Euroopa Inimõiguste Kohtu olemasolu on iseenesestmõistetav

 • 17. juuli 2019 kell 06:03
  Permalink

  Iseenesetmõitetav kuid Eestis valitseva ebaausa uurimis- ja kohtusüsteemi puhul ja kasutu. Seaduskuulekal inimesel pole ka sellist raha et lüldse leida advokaat, kes terve armee süvariigi korrruptantide vatu võitlema julgeks asuda.

  Vasta
 • 12. juuli 2019 kell 13:00
  Permalink

  Isenesestmõistetavalt ei ole tavainimese Euroopa kohtusse asja, sest selle avalduse eest esitab kaitsja juba oi-kui kopsaka arve, ehkki teab ette, et keegii seda avaldust ei hakka seal vaatamagi.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga