Pühajärve Põhikooli lasteaed sai vastremonditud lisaruumid

Jaanus Barkala lasteaia lisaruumide avamisel. Foto: Monika Otrokova

Pühajärve Põhikooli lasteaed Pipi sai kooliaasta alguseks 16 mudilast mahutavad lisaruumid, mis asuvad Pühajärve Raamatukogu teisel korrusel.

Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa) ütles, et seoses koroonakriisiga avastasid kevadel nii mitmedki pered, kes muidu kasutasid Otepääd oma teise koduna, et võikski valda elama jääda. See aga tähendas, et valda tuli juurde ka lapsi ning olemasolevad ruumid jäid kitsaks.

Lasteaed asus Pühajärve Raamatukogu hoone teisel korrusel ka varem, kuid aastaid tagasi koliti koolimajja. Nüüd aga jäid koolimajas asuvad ruumid kitsaks ning lasteaed laienes vanasse kohta tagasi. Uued ruumid said korraliku värskenduskuuri, uue köögi ja lastetoa mööbli. Lastega koos toimetavad kaks õpetajat ja abiõpetaja.

„Koostöös Pühajärve Põhikooliga hakkasime otsima võimalusi, kuidas tekkinud olukorda lahendada. Kõne all olid ka teised variandid – kaalusime konteinerlasteaia või juurdeehituse rajamist,“ lausus Barkala. „Sobivaks asupaigaks osutusid siiski just endised lasteaia ruumid ning tänu valla kiirele reageerimisele said lapsed kenad ja hubased tingimused.“

Pühajärve Põhikooli direktor Miia Pallase ütles, et lasterohkus teeb ainult rõõmu. „Tore, et meie piirkonda on lapsi juurde tulnud ning nüüd pole ka ruumikitsikust,“ lisas Miia Pallase.

Otepää Vallavalitsuse kommunikatsioonijuhi Monika Otrokova edastusel teostas remonditööd teostas Otepää Ehitusgrupp, ehitustööd ja uus mööbel läksid maksma umbes 45 000 eurot. Kokku käib Pühajärve Põhikooli lasteaias 48 last.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga