Kaitseliidu Põlva maleva vabatahtlikud saatsid Iraagis teenivatele võitluskaaslastele kosutavaid jooke ja portsu vihtasid

Kaitseliitlane Jaano Mägi koos kaaslastega saadetist komplekteerimas. Foto: Aare Lepaste

Kaitseliidu Põlva maleva vabatahtlikud saatsid juuli teiselt nädalal koguka paki Iraagis missioonil olevatele võitluskaaslastele, kes teenivad Kaitseliidu üksuses NMI (NATO Mission Iraq) ESTGUARD-4.

Kui suure osa saadetisest moodustavad karastavad alkoholivabad joogid, siis lisaks sellele saavad Iraagis teenivad kaitseväelased suu magusaks teha Põlvamaise meega ning nautida saunas leili võttes värskeid kase- ja tammevihtasid, mis enne teele saatmist säilimise huvides vaakumisse pakendati.

„Eks me suhtleme pidevalt ja kui missioonil olev kamraad Kaido Arulepp rääkis, et neil on kindel plaan saun ehitada, jõudsime kiiresti selleni, et leilivõtmine heade kosutavate jookide ja vihtadeta ei ole täiuslik. Alkoholivaba õlu, spordijookide ja kaljaga panustas Eesti vanim ja suurim joogitootja A. Le Coq, mee, vihad ja voblad poetasid pakki meie enda maleva liikmed,“ rääkis saadetise teelepaneku organiseerinud Põlva maleva kaitseliitlane Jaano Mägi.

Sauna ehituseks vajalikud materjalid ja ka kerisekivid on missioonil olevatel sõduritel olemas, hiljemalt kuu jooksul peaks Iraaki jõudma ka saadetis kodumaise kraamiga.

ESTGUARD-4 väekaitserühm on osa NATO Iraagi missioonist, mis nõustab ja toetab Iraagi julgeolekujõudusid. NATO lõi missiooni 2018. aasta oktoobris. Missiooni suurus on 500 kaitseväelast sh instruktorid, nõunikud ja toetav personal nii NATO kui ka partnerriikides sh Austraaliast, Soomest ja Rootsist. NATO missiooni väekaitserühma ülesanne on missioonil teenivate isikute julgestamine ja eskort nende külastatavatele objektidele, samuti objektide julgestamine.

Kaitseliidule annab osalus välisoperatsioonil võimaluse testida oma väljaõpet ja oskusi. Paljud ülesanded, mida Kaitseliit operatsioonil täidab, on samad, mida täidetakse ka Eestis kriisiolukorras – objektide ja konvoide julgestamine, patrullid. Kaitseliidule annab välisoperatsioon hea võimaluse testida oma oskusi reaalse operatsiooni olukorras rahvusvahelise üksuse koosseisus.

Iraagis viibiv Kaitseliidu üksus ESTGUARD-4 sai missioonieelse karastuse 22.-26. märtsini Võrumaal toimunud lõpuharjutusel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga