Isamaa: valitsus läheb perede ja koduomanike rahakoti kallale

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Aivar Kokk tõi esile, et seadusemuudatus tähendab perele aastas 600 euro suuruselt summalt tulumaksuvabastuse kaotust. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Vaatamata opositsioonierakondade vastuseisule läbis Riigikogus esimese lugemise tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (402 SE), millega plaanitakse kaotada eluasemelaenu intresside maksuvabastus. Rahanduskomisjoni aseesimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul tabaks maksuvabastuse kaotamine valusalt noori peresid ja koduomanikke.

Aivar Kokk ütles, et Isamaa fraktsioon plaanib teha kõik, et eluasemelaenu intresside maksuvabastuse kaotamine läbi ei läheks. „Tegemist on väärtusküsimustega. Peame arvestama, et laen võetakse reeglina peres ühiselt ning see seadusemuudatus tähendab perele aastas 600 euro suuruselt summalt tulumaksuvabastuse kaotust,“ ütles Kokk.

Kokk tõi välja, et valitsus jättis eelnõu koostades kaasamata Eesti Omanike Keskliidu, kes esindab koduomanikke. „Alles hiljuti möödus 30 aastat omandireformist. Eesti riigi senine poliitika on olnud soodustada ja toetada eraomandit ja koduomanikke. On tõsiselt kahju, et kaolitsioon sellest põhimõttest kaugeneb ning seejuures jäetakse konsulteerimata isegi suurima omanikke esindava organisatsiooniga Eestis,“ ütles Kokk.

„Noored pered on võtnud endale pikaajalise laenu 20-30 aastaks. Laenu võttes on nad arvestanud riigi lubatud maksuvabastusega. Kas tänane koalitsioon on noorte perede vaenulik?“ küsis Kokk.

Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõuga kaotatakse eluasemelaenu intresside maksuvabastus. Intresse pole enam võimalik maksustatavast tulust maha arvata 2023. aastast esitatavates deklaratsioonides 2022. aasta kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga