Urmas Reinsalu: ma palun rahvaesindajatel mõelda täna kolmele asjale

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Ma palun rahvaesindajatel mõelda täna kolmele asjale.

Riigipea valimine on muutunud praeguseks millekski enamaks kui küsimus ühest mehest või naisest

Inimesed vaatavad üle Eestimaa siiapoole nõutuse ja nördimusega. Eilne päev suurendas seda tunnet veelgi. Valimistulemusele järgnesid tõesed, pooltõesed ja lausvaled süüdistused ning kuluaariähvardused.

Riigipea valimisega peaks parlament kerkima endast kõrgemale, eile langeti paraku madalamale.
Kuid nüüd on uus päev uue algusega.

Ma palun rahvaesindajatel mõelda täna kolmele asjale.

Esiteks ärme kanna eilse päeva inetust üle kandidaadile, kes selle eest kuidagi vastutada ei saa.

Teiseks, mõelge vaba valikut tehes, kas soovite riigikogu hääletuse nurjumisel reaalset alternatiivi, mille poole rahvaesindust survestavad nii huvirühmad kui meediamajad?

Ja kolmandaks, andkem oma kodanikesse keset vältavat kriisi hetkekski usk, et suudame olla endast suuremad. Näete, nii vähe ja samas nii palju ühe korraga.

Eesti rahvas ootab meilt nõudlikult ausat nentimist, et presidendi valimise süsteem on muutunud mitte ühiskonna jaoks usaldust, vaid segadust loovaks protsessiks. See tuleb tervikuna ära remontida ja teha seda ilma vabanduste ja venitusteta.
Loodan siin uue riigipea panusele.

Ja veel.

Selles kampaanias on heietatud võimaliku riigipea isiku puhul mingitest kombineeritud superkvaliteetidest. See ei ole tegelikult inimeste ootus, rahvas ei taha endale suurkorparatsiooni tegevjuhti, vaid õiglast, väärikat ja inimlikku liidrit. Kampaania puudumine seab ametisse astuvale riigipeale suure vastutuse, mida meie rahvas usaldavalt ja nõudlikult jälgib.

Ilusat vene vägede väljaviimise aastapäeva, siit saalist kõigisse Eesti kodudesse ja Moskvasse ka!
Nende turvustavate sõnadega annan spiikrile üle mureliku arupärimise proua peaministrile koroonavaktsiinide majandamise korralageduse kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga