Isamaa esitas koduomanikke kahjustavale seadusemuudatusele 121 muudatusettepanekut

Eluasemelaenu intresside maksuvabastuse kaotamine pööraks noorte perede ja koduomanike elu pea peale. Foto: Aare Lepaste

Riigikogu Isamaa fraktsiooni saadikud esitasid 121 muudatusettepanekut valitsuse algatatud seadusemuudatusele, millega plaanitakse kaotada eluasemelaenu intresside maksuvabastus.

Esmaspäeval oli valitsuse algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (402 SE) muudatusettepanekute tähtaeg. Riigikogu Isamaa fraktsiooni liikmete sõnul tabaks seadusemuudatus valusalt noori peresid ja koduomanikke, mistõttu tehakse omalt poolt kõik, et eluasemelaenu intresside maksuvabastuse kaotamine läbi ei läheks.

Rahanduskomisjoni aseesimehe Aivar Koka sõnul on valitsus otsustanud minna koduomanike rahakoti kallale. „Laen võetakse reeglina peres ühiselt ning valitsuse seadusemuudatus tähendab perele aastas 600 euro suuruselt summalt tulumaksuvabastuse kaotust,” ütles Kokk lisades, et koalitsiooni algatusele tuleb jõuliselt vastu seista.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on tegemist olulise väärtusküsimusega. „Eesti riigi pikaajaline poliitika on olnud soodustada ja toetada eraomandit ja koduomanikke. Koalitsioon astub aga järjest samme, mis selle põhimõttega vastuollu läheb. Isamaa on alati kaitsnud noorte perede ja koduomanike huve ning teeme enda poolt kõik, et seda seadusemuudatust takistada,“ rõhutas Seeder.

Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõuga kaotatakse eluasemelaenu intresside maksuvabastus. Intresse pole enam võimalik maksustatavast tulust maha arvata 2023. aastast esitatavates deklaratsioonides 2022. aasta kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga