Isamaa: Venemaa ja Valgevene majandus tuleb täielikult isoleerida

Eile õhtul kogunenud Isamaa Eestseisus võttis vastu poliitilise avalduse, milles kutsub Eesti valitsust üles kehtestama Vene Föderatsioonile ja Valgevenele täiendavaid sanktsioone, mis hõlmaksid nii transporti kui energeetikat, seoses jõhkra agressiooniga Ukraina vastu ja Venemaa toimepandud genotsiidiga Ukraina rahva vastu.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tuleb Venemaa ja Valgevene majanduse täielikult isoleerida. “Eesti peab koostöös Läti, Leedu, Poola, Soomega lõpetama Venemaale ja Valgevenesse suunduvad transpordiveod ning langetama poliitilise otsuse Venemaa gaasist loobumiseks.”

ISAMAA EESTSEISUSE POLIITILINE AVALDUS
05.04.2022

Venemaa ja Valgevene majandus tuleb täielikult isoleerida

Isamaa eestseisus kutsub Eesti valitsust üles kehtestama Vene Föderatsioonile ja Valgevenele täiendavaid sanktsioone, mis hõlmaksid nii transporti kui energeetikat, seoses jõhkra agressiooniga Ukraina vastu ja Venemaa toimepandud genotsiidiga Ukraina rahva vastu.

Eesti valitsus peab viivitamatult koostöös Läti, Leedu, Poola ja Soomega lõpetama Venemaale ja Valgevenesse suunduva ning sealt saabuvad maismaa transpordiveod, samuti peame Venemaa ja Valgevene kaupadele sulgema Eesti sadamad.

Lisaks peab valitsus taotlema teistelt Euroopa Liidu riikidelt ja meie liitlastelt samasisuliste sanktsioonide kehtestamist Venemaale ja Valgevenele.

Eesti ettevõtete võimalike tekkivate majanduslike probleemide leevendamiseks tuleb ette näha ka vastavad kompensatsioonimeetmed.

Sanktsioonide paketti peab kuuluma ka energiasõltumatuse tagamine Venemaast.

Isamaa kutsub üles Eestit saavutama energiasõltumatus Venemaa energiakandjatest hiljemalt 2022. aasta lõpuks ning ühtlasi tuleb Vabariigi Valitsusel langetada otsus LNG terminali Eestisse rajamise kohta. Tegemist on selgesõnalise poliitilise otsusega loobuda Venemaa gaasist, millega saavad liituda Eesti lõuna- ja põhjanaabrid.

Isamaa Eestseisus rõhutab, et Venemaa majanduse täielik isoleerimine ja halvamine on oluline panus lõpetamaks agressori sõjategevus Ukraina vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga