Rahanduskomisjon langetas otsuse raha eraldamiseks kohalikeks investeeringuteks ja tegevustoetusteks

Aivar Koka sõnul eraldati täiendavaid vahendeid vabatahtlikele organisatsioonidele, kohalikele kogukondadele, lasteaedadele, koolidele, laste huvitegevusele, naisteühendustele, kirikukogudustele ja spordiorganisatsioonidele. Foto: Aivar Koka erakogu

Riigikogu rahanduskomisjon vaatas läbi tuleva aasta riigieelarve eelnõu kolmandaks lugemiseks laekunud muudatusettepanekud ning langetas otsuse kohalikeks investeeringuteks ja tegevustoetusteks 6,7 miljoni euro eraldamise kohta.

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk selgitas, et komisjon täpsustas eelarves kavandatud eraldisi ja taotluste põhjendusi, samuti kohalikeks investeeringuteks ja tegevustoetusteks raha eraldamise asjaolusid.

Kokk märkis, et fraktsioonid tegid enam kui kuus ja poolsada ettepanekut regionaalseteks investeeringuteks, kolmanda sektori ja kodanikuühiskonna projektide toetusteks kogusummas 6,7 miljonit eurot. „Täiendavaid vahendeid eraldati vabatahtlikele organisatsioonidele, kohalikele kogukondadele, lasteaedadele, koolidele, laste huvitegevusele, naisteühendustele, kirikukogudustele ja spordiorganisatsioonidele. „Rahanduskomisjon tegi need muudatused eelnõusse vahendite ümberjagamise ja valitsuse reservi arvelt,“ märkis Kokk.

Tuleva aasta eelarve kulude ja investeeringute maht on 13,1 miljardit eurot ja tulude maht 11,2 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2020. aasta algse eelarvega võrreldes 5 protsenti ehk 534 miljoni euro võrra ning lisaeelarvega tehtud muudatusi arvestades 12 protsenti ehk 1,2 miljardit eurot. Kulud ja investeeringud kasvavad võrreldes 2020. aasta algse eelarvega ligikaudu ühe miljardi euro võrra ja lisaeelarvega tehtud muudatusi arvestades 5 protsenti ehk ligikaudu 0,6 miljardi euro võrra.

Riigikogu pressiteenistuse vahendusel on valitsuse algatatud 2021. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (254 SE) kolmas lugemine kavandatud täiskogu istungile 9. detsembril.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga