Euroopa Rahvapartei juhid arutasid Euroopa Liidu laienemisvõimalusi

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja EPP presidend Donald Tusk.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder osales täna Euroopa Rahvapartei (EPP) liidrite ja Lääne-Balkani riikide juhtide ühisel veebikoosolekul.

EPP presidendi Donald Tuski juhitud koosolekul arutati praegust poliitilist olukorda Euroopas, Euroopa Liidu ning Lääne-Balkani riikide: Serbia, Bosnia ja Hertsegoviina, Montenegro, Kosovo, Põhja-Makedoonia ja Albaania suhteid ning koroonaviiruse mõjude leevendamise alast koostööd.

Lääne-Balkani riikide esindajate sõnul on nende eesmärk saavutada hea koostöö Euroopa Liiduga ning rõhutasid, et Euroopa Liit peab olema tulevikuperspektiivi pakkumisel Lääne-Balkani riikidele järjepidev.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul oli koosoleku eesmärgiks otsida võtit, kuidas Lääne-Balkani riigid saaksid liikuda Euroopa Liidu liikmelisuse poole. „Lääne-Balkani lõimimine Euroopaga oluline Euroopa mandri kui terviku stabiilsusele ja julgeolekule. Need riigid on teinud aastatepikkuseid pingutusi EL-iga liitumise suunal ning Isamaa ja EPP jaoks on oluline julgustada neid jätkama reforme ja muudatusi, mis aitaksid Lääne-Balkani riike EL-iga liitumisel,“ ütles Seeder.

Euroopa Rahvapartei on Euroopa suurim parem-tsentristlikke ja kristlik-demokraatlikke erakondi koondav poliitiline jõud. Eestist kuulub EPP-sse Isamaa Erakond.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga