Balti peaministrid võtsid eesmärgiks avada piirid 15. mail

Piirikontrolli kaotamine peab toimuma Balti riikide elanikele turvaliselt ja sujuvalt. Foto: Aare Lepaste

Balti peaministrid Jüri Ratas, Krišjānis Kariņš ja Saulius Skvernelis leppisid 6. mail toimunud videokohtumisel kokku töötada selle nimel, et avada Eesti-Läti ja Läti-Leedu piiri 15. mail.
“Tähtis on, et omavahelise piirikontrolli kaotamine toimuks Balti riikide elanikele turvaliselt ja sujuvalt. Selleks peame oma tegevusi hästi koordineerima,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Kava detailides peavad kokku leppima valdkonna eest vastutavad ministeeriumid. Nüüdseks on kõiges kolmes Balti riigis koroonaviirusega seotud olukord oluliselt paranenud ja valitsused arutavad piirangute leevendamist.

Arutati ka elektrivõrkude ja Rail Balticu teemadel

Videokohtumisel arutati ka Balti riikide elektrivõrkude sünkroniseerimist mandri-Euroopaga ja Rail Balticu projekti edenemist. „Rail Baltic on kolmele riigile jätkuvalt väga oluline projekt. Projekteerimis- ja ehitustööd käivad. Leppisime kokku, et tihedas koostöös Euroopa Komisjoniga liigume edasi ka kõige efektiivsema juhtimismudeli leidmisel,“ võttis Jüri Ratas arutelu tulemuse kokku. „Rail Balticu rajamine on väga oluline tegur Balti riikide majanduse taaskäivitamiseks,“ rõhutas Ratas.

Rail Balticu kavakohane rajamine toetab ehitusperioodi jooksul kolme Balti riigi peale kokku umbes 3000 töökohta, lisaks veel kaudsed töökohad, näiteks tööstuses ja teeninduses. Peaministri sõnul peavad Balti riigid ühiselt pingutama selle nimel, et tagada projektile piisav Euroopa Liidu rahastus järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil (2021-2027).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga