Olle Koop: Isamaa hinnangul ei saa Rävala puiestee läbimurret teostada vajalike alusuuringuteta

Olle Koop on veendunud, et Tallinna südalinna, eriti Süda-Tatari asumi linnapilti ja elukeskkonda oluliselt mõjutava uue transpordikoridori kavandamisel tuleb teostada esmalt laiaulatuslikud alusuuringud ning kogu protsess peab olema avalik ja läbipaistev. Foto: erakogu

Tallinnas planeeritakse Rävala puiestee läbimurret, kuulamata ja informeerimata kohalikke inimesi ning läbi viimata vajalikke alusuuringuid. Isamaa Tallinna piirkonna juht Olle Koop rõhutab, et nii suur ja oluline protsess peab olema avalik ja läbipaistev.

Tallinna Linnavalitsus avalikustas vahetult enne aastavahetust niinimetatud Rävala puiestee läbimurde projekteerimistingimuste eelnõu, mille vastu seisab Tallinna Rävala puiestee ja Süda-Tatari kogukond Mart Normeti eestvedamisel, kelle taga on enam kui 1000 inimest.

Kogukond seisab sellele vastu, et kogu südalinna ja eriti Süda-Tatari asumi linnapilti ja elukeskkonda oluliselt mõjutavat uut transpordikoridori kavandatakse vajalikke alusuuringuid, seal hulgas liikuvusuuringut koostamata, kõiki võimalikke alternatiivseid lahendusi kaalumata ning linnaosa ja asumi elanikke sisuliselt kaasamata.

Isamaa nõustub eeltoodud seisukohaga, niivõrd olulise projekti kavandamisel tuleb teostada esmalt laiaulatuslikud alusuuringud, et veenduda 20 aasta vanuse projekti tänapäeva sobivuses, selle mõjus nii laiemalt kui ka lokaalsemalt. Linna areng peab toimuma planeeritult ja loogiliselt.

„Mis peamine, kohalikke inimesi tuleb piisaval määral informeerida ning nende arvamus tuleb ära kuulata ning võimalusel sellega arvestada. Kogu protsess peab olema avalik ja läbipaistev ning kogukonna eest ei tohi varjata informatsiooni – see on lubamatu. Täiendavate uuringute läbiviimine on täiesti adekvaatne nõudmine ning Isamaa seda toetab,“ ütles Isamaa Tallinna piirkonna juht Olle Koop.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga