Riho Terras aitas PCR-testi sertifikaadita tütarlast lennukile pääsemisel

Riho Terras tunnistab, et temas tekitab tuska, kui ei saa kasutada tervet mõistust, vaid ainult bürokraatiat.

Euroopa Parlamendi saadik Riho Terras (Isamaa) kirjeldab 7. mai pärastlõunal juhtunud seika Tallinna Lennujaamas, kus noor neiu jäi bürokraatiamasina hammasrataste vahele ning teda ei tahetud lennukisse lubada.

„Olin täna tagasi Brüsselisse lendamas, kui sattusin lennujaamas ühe kummastava intsidendi osaliseks. Oli seal üks umbes 15-aastane tüdruk, keda ei tahetud lennukile lasta. Põhjuseks PCR-testi sertifikaadi puudumine, kuigi test negatiivse tulemusega oli tal tehtud ja see ka digiloosse kantud. See sertifikaat lubati talle testimispaigast saata, kuid õigeks ajaks seda ei tulnud. Nii tahetigi noort lennukist maha jätta,“ kirjeldab Terras sotsiaalmeediapostituses.

Terras ei salatse, et temas tekitab tuska, kui ei saa kasutada tervet mõistust, vaid ainult bürokraatiat. „Test oli negatiivne ja tõestus olemas, kuid puudus ainult konkreetne sertifikaat. Jabur situatsioon, sest noorena ei olnudki tal võimalik seda sertifikaati kuidagi viimasel hetkel hankida, sest süsteem selleks puudub. Pakkusin ennast vastutajaks, et ta ikkagi lennule pääseks. Niimoodi me seal väravas seletasime – võibolla ka mu hääl valjenes kohati natukene, kuid ma jäin siiski viisakaks, sest olukorras ei saa lihtsalt süüdistada oma kohustusi täitvat personali,“ kirjeldab Terras olukorda.

Sellegipoolest peab tema sõnul aru saama, et ei ole normaalne, et võivad tekkida sellised olukorrad, kus lahendust ei ole. „Tütarlaps ei olnud süüdi selles, et sertifikaat polnud õigeks ajaks saabunud. Kui lahendusi ei ole, siis peab olema võimalik neid leida, asjaajamine peab olema inimlik ja lahendustele, inimeste aitamisele orienteeritud – asjaajamine ei tohi olla lahtritesse linnukeste märkimine. Ma kipun sellistes olukordades aus olema, mispärast palun veelkord vabandust, kui ma kellelegi järsu mulje jätsin,“ vahendab Terras ning lisab, et õnneks olukord lahenes ja tütarlaps sai lõpuks siiski lennukile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga