Ajaleht Sakala hindab kõige tugevamaks Isamaa nimekirja

Tõenäoliselt teeb Helir-Valdor Seeder Riigikogu valimistel oma seni parima valimistulemuse. Sakala arvates võib ühtlaselt tugev nimekiri tagada Isamaale ka Järva- ja Viljandimaal valimisvõidu. Foto: Eesti Uudised

Sakala toimetus ennustab, et Järva- ja Viljandimaa valimisringkonnas teeb Riigikogu valimistel kõige parema tulemuse Isamaa nimekiri, mis on kahe maakonna peale kokku ühtlaselt tugev.

Riigikogu valimiste Järva- ja Viljandimaa nimekirjad on nüüdseks suuremalt jaolt teada. See tähendab ühtlasi, et neid saab sportlikus vaimus pingeritta seada. Siinkohal olgu aga täpsustatud, et alljärgnev Sakala toimetuse analüüs ja hinnang arvestab üksnes nimekirjade kõlavust ja tugevust, mitte erakondade valijaskonna suurust.

Kõige vägevam esindus on Järva- ja Viljandimaa valimisringkonnas Isamaal. Ei ole saladus, et lõviosa nimekirja edust määravad esimesed kaks või kolm, võib-olla ka neli inimest, ja nood esimesed on Isamaal kõige suurema häälte kogumise potentsiaaliga. Eriti tugevad kandidaadid on Helir-Valdor Seeder ja Kaia Iva, ent Priit Värk ja Alar Karu sobivad nii-öelda järgmise ešeloni esindajateks väga hästi. Ning mis samuti tähtis: kaks maakonda on võrdväärselt esindatud.

Teisele kohale paigutab lehetoimetus Reformierakonna, kuid siin tuleb rõhutada, et see võistkond tugineb ühele staarile. Tolleks on loomulikult eelmisel korral siinses ringkonnas ülekaalukalt parima tulemuse teinud Jürgen Ligi.

Sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna nimekiri on meie silmis üsna võrdsed. Et viimane pole aga täisnimekirja jagu inimesi veel välja käinud, anname kolmanda koha sotsidele. Helmen Kütt on Viljandis teatavasti ülipopulaarne ja suhteliselt hästi tuntud ka kaugemal. Jaak Aab tundub esinumbrina enam-vähem sama tugev kui Mailis Reps eelmisel korral või siis mõnevõrra nõrgem.

EKRE esinumber on sama kui 2015. aastal – Jaak Madison. Ent pole kahtlustki, et Madison on seekord sootuks tugevam kandidaat ja nimekirja vedur, sest ta on praeguseks lihtsalt palju tuntum. Kuid vedama peab Madison kõvasti, sest ülejäänud nimistu on pehmelt öeldes kahvatu.

Ja siis on veel Vabaerakond, kes peab alles ütlema ja end näitama. Ent Vabaerakonna positsioon pole siinmail sugugi tugevam kui viimane kord, kui ükski nende järva- või viljandimaalane riigikokku ei pääsenud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga