Isamaa naiskogu: käes on kord üksteiselt küsida: “Kas oskame hoida ühte?”

Küllap saame küsimusele, kas oskame hoida ühte, vastata jaatavalt. Foto: Aare Lepaste

Nädala lõpus kogunenud Isamaa naiskogu IREN juhatuse koosolekul arutati nii rõõmude kui murede üle ja otsustati avaldada koroonaviirusesse nakatunute arvu tõusu taustal tugevat toetust meedikutele ja ekspertidele, kes on vaatamata puhkuste perioodile ning ilusale suveilmale taas minemas COVID-19 kriisi eesliinile.

IREN pöördub ühiskonna poole palvega täita ettekirjutusi, hoida iseennast ja kaasinimesi.

“Eeskujul on suur jõud. Rõõm, mille äsja tõi tervele Eestile tõi meie kuldne epeenaiskond, viis meie mõtted sellele, kui tohutult suur jõud on tahe ja enesekindlus: nelja Eesti naise ja nende treenerite võit motiveerib meid kõiki. Just sellist tahet ja ühtehoidmist kipub meil ühiskonnas nappima, asendudes pideva rahulolematuse ja üksteise süüdistamisega ühisele eesmärgile pühendumise asemel,“ sedastab Isamaa naiskogu esinaine Riina Solman IREN-i juhatuse nimel.

Kahjuks käib rõõmu kõrval ka mure – Eestis kasvab taas koroonaviiruse haare. Isamaa naised on seisukohal, et ohtu meie inimeste elule ja tervisele ei tohi kasutada poliitilises võimusõjas. Kui meditsiinieksperdid on andnud nõu taas kehtestada lisapiiranguid, siis usaldame oma kriisieksperte, meedikuid ja täidame ettekirjutusi, hoiame iseend ja kaasinimesi! Jälle kord on meil aeg üksteiselt küsida: “Kas oskame hoida ühte?“

„Loodame, et tänane valitsus piirangute kehtestajana, lähtub mõistliku tasakaalu printsiibist ja mõtleb enne uusi regulatsioone sisuliselt läbi kõigi piirangute otstarbekuse, jättes piisava tegutsemise ruumi ettevõtjatele, haridussüsteemile, loomeinimestele, kirikulistele ja paljude teiste valdkondade esindajatele, arvestades piirangute laastavat mõju inimeste vaimsele tervisele kui ühiskonna toimimise jätkusuutlikkusele. Soovime, et piirangute kehtestamisel kaasatakse ja suheldakse kõigi huvigruppidega, mitte ei anta pelki käsulaudu ülalt alla. Eeskujul on suur jõud,” rõhutab Riina Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga