Pildid volikogult: Isamaa aseesimeesteks said Heiki Hepner ja Urmas Reinsalu

Helir-Valdor Seeder tegi Isamaa Volikogule ettepaneku erakonna uuteks aseesimeesteks nimetada Urmas Reinsalu ja Heiki Hepner. Foto: Birgit Remiküll

Isamaa volikogu kinnitas erakonna esimehe Helir-Valdor Seederi ettepanekul erakonna aseesimeesteks Urmas Reinsalu ja Heiki Hepneri. Peasekretärina jätkab Priit Sibul.

Helir-Valdor Seederi sõnul toovad Reinsalu ja Hepner erakonna juhtimisse uut energiat ja erinevatest kogemustest tulenevalt laiendavad mõlemad aseesimehed erakonna juhtimise kandepinda. „Urmas Reinsalu on Isamaa valitsusdelegatsiooni juht. Ta sidustab erakonna liikmeid valitsuse tööga ning tema pikaaegne kogemus poliitikas on erakonna juhtimise juures väga vajalik. Heiki Hepner on Riigikogu üks värskemaid liikmeid ja üleriiklikus poliitikas uuem nägu, kuid ta mõistab regionaalpoliitika ja kohalike omavalitsuste olulisust ning suhestub hästi erakonna piirkondade tööga. See on iga erakonna edu alus, “ ütles Seeder.

Heiki Hepneri sõnul on Eesti riigi ja rahva püsimine on üheselt seotud muutustega maal. „Tugevad omavalitsused, korras teed ja kiire interneti ühendus, head haridust võimaldav ja kodulähedust arvestav koolivõrgustik ning toimiv ettevõtlus on need väärtused, mille eest seisan. Need väärtused on maaelu vundamendiks. Pean väga oluliseks kogukondliku initsiatiivi toetamist,“ ütles Hepner.

Urmas Reinsalu sõnul on erakonna ja tema toetajate jaoks kõige olulisem oma väärtuste ja põhimõtete kaitsmine. „Oma lubaduste eest rahvale tuleb seista ja kaitsta eesti rahvusriigi põhimõtteid. Selle eest ma Heliri meeskonnas seisan,“ ütles Reinsalu.

Isamaa põhikiri lubab esimehel teha volikogule ettepaneku kuni kolme aseesimehe valimiseks. Varasema korra kohaselt valiti erakonna aseesimehed Isamaa Suurkogul. 2017. aastal osutusid valituks Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Siim Kiisler ja Andres Metsoja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga