Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

100 Isamaa Erakonna liiget seadsid üles Helir-Valdor Seederi kandidatuuri Isamaa esimehe kohale.

Seeder ütles, et Eesti riigil seisavad ees mitmed väljakutsed, mis vajavad tugevat rahvuslik-konservatiivset Isamaad. „Praktika näitab, et iga kord kui Isamaa jääb valitsusvastutuse kandmisest kõrvale satuvad löögi alla Eesti riigi jaoks elulise tähtsusega valdkonnad. Tänane valitsus üritab kokku hoida Eesti riigi julgeoleku ja Eesti perede turvatunde arvelt. Isamaa peab sellistele ohtlikele sammudele jõuliselt vastu seisma,“ ütles Seeder.

Seeder rõhutas, et Isamaa olukorda ja tulevikku ei saa vaadata pelgalt kui poliittehnoloogilist või mainekujunduslikku projekti. „Erakonna edu ja mõjukust poliitikas ei saa vaadata ainult reitingute järgi. Oluline on oma põhimõtetest lähtuva poliitika ellu viimine, konkreetsed teod ning ka sammud mis aitavad rumalaid otsuseid ära hoida. Julged otsused ja Eesti asja ajamine ei ole alati populaarne, aga seda tuleb teha sellele vaatamata,“ rõhutas Seeder.

Tema sõnul tuleb Isamaa Suurkogul tõsta päevakorda väärikas rahvuslus ning Eesti järgmised sammud rahvastiku- ja perepoliitika, riigikaitse, majanduse ning eesti keele ja kultuuri küsimustes. „Eesti riik on saanud täiskasvanuks. Meie riigil ei ole enam ammu pelgalt üht suurt probleemi ja ühte lihtsat lahendust, vaid vaade riigielu korraldamisele on palju mitmetahulisem. Isamaa on erakond, mis suudab pakkuda mõistlikku tervikpilti eesti valijatele.“

Isamaa Erakonna Suurkogu toimub 20. juunil Tartu Lauluväljakul.

Helir-Valdor Seeder valiti Isamaa esimeheks 2017. aastal ning ta valiti tagasi ametisse aastal 2019.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga