Terras: ELi eelarve peab arvestama eesti ettevõtjate ja põllumeestega

Foto: Remo Tõnismäe/ Postimees

Isamaa erakonda kuuluva Euroopa Parlamendi saadiku Riho Terrase sõnul on oluline, et ELi järgmises finantsperspektiivis arvestataks Eesti ettevõtjate ja põllumeeste huvidega.

Terrase sõnul on Eesti energeetikasektorile ning ettevõtlusele üldiselt rohepöördest tingitud piirangud ja ettekirjutused ebaproportsionaalselt karmid. Samuti on tänini vaeslapse osas meie põllumehed, kellele makstavad toetused on ELi lõikes madalaimad. “Kohtumised meie ettevõtluse ja põllumajanduse esindusorganisatsioonidega ning meie energeetikasektoriga kinnitasid veendumust, et Eesti huvide eest tuleb Euroopa Parlamendis veelgi aktiivsemalt seista. Samuti tuleb püüda leida rohkem mõttekaaslasi, kellega koos on võimalik rohkem ära teha”, nentis Terras.

“Pean koostööd meie asjaomaste huvigruppidega äärmiselt oluliseks. Euroopa Parlamendi tööstuse, teadus- ja arendustegevuse ja energeetika komisjonis ning põllumajanduskomisjonis menetletavad küsimused mõjutavad otseselt meie ettevõtluse ja tootmise käekäiku”, lisas Riho Terras.

Riho Terras kohtus ajavahemikus 25.02-28.02 Eesti Energia ja Enefit Greeni, Eesti Taastuvenergia Koja, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Tööandjate Keskliidu ja Maaeluministeeriumi esindajatega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga