Kõrvalseisjate hinnangul on Urve Palo lahkumine märk sisepingetest SDE-s

Urve Palo loobus ministriametist kuid jätkab Riigikogus FOTO:SCANPIX, SANDER ILVEST/POSTIMEES

Urve Palo otsus lahkuda vabariigi valitsusest ja Sotsiaaldemokraatide ridadest näitab seda, et erakonna sees valitsevad sisepinged. Teadaolevalt on Palo juba pikemat aega mõtisklenud poliitikast lahkumise üle, kuid otsus teatada lahkumisest sotsiaalmeedias tabas nii erakonnakaaslasi kui ka koalitsioonipartnereid ootamatult.

“Tänasega saab üks oluline etapp minu elus läbi. Eile astusin välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja täna esitasin peaministrile lahkumisavalduse. Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes,“ kirjutas Palo sotsiaalmeedias.

See on juba teine kord kui Urve Palo otsustab ministriametist lahkuda. 2015 astus ta tagasi ettevõtlusministri kohalt Taavi Rõivase teises valitsuses. Pärast seda, kui SDE volikogu otsustas senises koalitsioonis jätkata teatas Palo: “Maailm meie ümber muutub üha kiiremini ja reformierakondlik stagnatsioonipoliitika on jätnud meid rahvusvahelises konkurentsis ühte jalga lonkama. Mina ei ole nõus seda poliitikat ellu viima.“

Poliitika.guru toimetaja Andreas Kaju ütles ERRile, et kindlasti näitab Palo lahkumine, et sotside sees on praegu pingeline olukord. Urve Palo oli kindlasti mõnes mõttes pikka aega Ossinovski meeskonna liige. Nüüd, kui Urve Palo kritiseeris väga Indrek Saart ja justkui nähtavalt erakonnakaaslased ja ka erakonna esimees talle avalikku kaitset ei pakkunud. /…/ Need viimaste nädalate sündmused ja sisepinged erakonna sees lükkasid ta tõenäoliselt üle selle ääre veidi teistsuguse ajastusega kui ilmselt oli plaanis.

Riigikogu Isamaa fraktsiooni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits kirjutas enda sotsiaalmeedia postituses:

Viktoria Ladõnskaja-Kubits
Viktoria Ladõnskaja-Kubits

„KODUSÕJAS SURMA SAAB: Oli Ekspressi artikkel, millest justkui kõik algas. Mis siis nüüd tegelikult juhtus? Naispoliitik Urve Palo hakkas kaitsma kodusõjas oma erakonna esimeest. Ning kui ta tänu oma kaitsetahele kriitika alla sattus, siis erakonna esimees ise teda kaitsma ei tormanud. Veelgi enam – lubati avaliku arutelu, kas teda võib erakonnast välja visata või mitte (ammugi sotsid vaid näiliselt kaitsevad naisi). Selle peale tõusis naispoliitik püsti ja jalutas platsilt minema. Urve Palo ministrina võib meeldida või ka mitte. Kuid antud juhul käitus naine tunduvalt mehisemalt kui kaks meest korraga.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga