Eesti talusid külastas rekordarv inimesi

Avatud talude päev FOTO: Scanpix, KASPER MÄE / Virumaa Teataja

Sel aastal külastati avatud talude päeva raames talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid rohkem kui 160 000 korral.

Eelmise aasta rekord ületati 40 000 külastusega. „Mul on väga hea meel, et avatud talude päeva vastu tunneb huvi järjest rohkem inimesi. Ma loodan, et paljud saavad sellest päevast innustust ning teevad teoks oma maale kolimise mõtte. Eesti maaelu peab jätkuma. Maal on võimalik elada. Maal on hea elada,“ sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

„Kui me avatud talude päevaks plaane tegime, siis unistasime 150 000 külastusest. Et me selle numbri aga 10 000 võrra ületasime, on suur rõõm. Tahame veel kord tänada kõiki külalislahkeid talusid ning inimesi nii Eestist kui välismaalt, kes sellest päevast osa võtsid ja Eesti maaeluga tutvusid,“ sõnas avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk. „Nüüd ootab korraldusmeeskonda ees tagasiside kogumine ja kokkuvõtete tegemine, et järgmiseks aastaks avatud talude päeva ideed edasi arendada ning populaarset üritust veelgi paremini korraldada.“

Avatud talude päeval osalenud talude ja tootjate koordinaator Reve Lambur soovis samuti tänada talusid, kes seda toimekat ja rõõmsate emotsioonidega täidetud päeva sisustasid. „Loodan, et saite külastustest piisavalt positiivset tagasisidet, et sama edukalt ja rõõmsalt oma töödega jätkata ja ka järgmisel aastal oma uksed avada.“

Teine taludega suhelnud koordinaator, Krista Kõiv edastas suured tänusõnad ka kahele LEADER-i tegevusgrupile, kes on avatud talude päeva idee algatajad Eestis − Järva Arengu Partneritele ja Lõuna-Järvamaa Koostöökogule. „Võib öelda, et avatud talude päev on suuresti saanud üle-eestiliseks ka Eesti maaelu arengukava 2007-2013 LEADER-meetme toel.”

Avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga