Kas Keskerakond “ostis” endale Tallinna volikogus 1 hääle juurde?

TLT uus juht Deniss Boroditš hakkab ilmselt kindlustama Keskerakonna võimu Tallinnas. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) nõukogu kinnitas ettevõtte uueks juhiks Deniss Boroditši. Kuigi TLT uus juht on seni veel Reformierakonna nimekirjas, kavatseb ta ignoreerida oma erakonna soovi volikogu liikme kohast loobuda. Boroditš rääkis Aktuaalsele Kaamerale, et tippjuhi töö kõrvalt plaanib jätkata tegevust ka Tallinna volikogus, sest “inimesed on andnud talle mandaadi”.

Reformierakonna linnavolikogu fraktsiooni juht Kristen Michal taunis seda otsust ning teatas, et ei näe võimalust, et Boroditš saaks linnale kuuluva ettevõtte juhina samaaegselt jätkata linnavolinikuna nende fraktsioonis. Mis omakorda tähendab seda, et lähiajal näeme TLT juhi lahkumist oravate ridadest. Pole veel selge, kas ta naaseb Keskerakonda või jääb linnavõimu julgestama parteitu volinikuna. Teadupärast on Keskerakonna ülekaal Tallinna volikogus napp 1 hääl.

Deniss Boroditš peatas oma voliniku staatuse 3 kuuks, sest ei soovinud osaleda linnapea Taavi Aasa umbusaldamises. See periood saab läbi augustis ja Reformierakonnal pole mingit võimalust takistada teda volikokku naasmast. Kõigi eelduse järgi näeme ka tema taasliitust Keskerakonnaga.

Boroditš oli aastatel 2004-2012 Keskerakonna liige, kuid lahkus parteist vastuolude tõttu Edgar Savisaarega. Viimane teatas hiljem, et boroditšeid suudab ta toota 6 kuuga. TLT uus juht oli Keskerakonnas tõesti edukas, 2009. aasta kohalikel valimistel kogus ta Tallinnas paremuselt kolmanda häältesaagi.

Kuuldavasti osales TLT juhi konkursil mitmeid väga tuntud tippjuhte aga võitjaks osutus ikkagi linnavolinik, kes on olnud küll Tallinna abilinnapea, kuid samas pole päevagi ühtegi ettevõtet juhtinud.

Eesti Uudistele sosistatakse, et TLT uue juhi palk on ka senisest kõrgem. Kui korruptsiooni ja varastamise pärast vastutuse võtnud TLT senine juht Enno Tamm sai 5500 eurot palka, siis väidetavalt on Deniss Boroditši palk 7000 eurot. Seda oleks 2 korda rohkem kui ta seni Riigikogu liikmena teenis. Ei linnavalitsus ega TLT nõukogu pole uut palka avalikustanud.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga