Tallinnas toimub meeleavaldus kommunismiohvrite memoriaali kaitseks

Urmas Reinsalu. FOTO: välisministeerium

Täna kell 12:00 kogunevad Isamaa Erakonna liikmed ja mõttekaaslased Tallinna Linnavalitsuse ette, et protesteerida Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali kõrvale jalgpallihalli rajamise vastu.

Tallinna linnapeakandidaadi Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul näitab linnajuhtide ükskõiksus memoriaali ümber toimuva suhtes väärtuste puudumist. “Memoriaali kõrvale jalgpallihalli rajamise vastu on represseeritute esindusorganisatsioonid, memoriaali arhitektid ja linnaelanikud. Olukord on läinud juba nii kaugele, et eraisikud on olnud sunnitud kohtusse pöörduma. Linnavalitsus üritab probleemi järjepidevalt maha vaikida ning see näitab väärtuste puudumist,” kirjeldas Reinsalu olukorda.

Tema sõnul jätkab Isamaa memoriaali küsimuses surve avaldamist nii Tallinna linna kui riigi tasandil. “Jalgpallihallile on olemas sobiv asenduskrunt Lasnamäel ning seda ei pea rajama kohta, kus inimesed käivad mälestamas kommunistliku režiimi kuritegude ohvreid. Iga terve mõistusega isik peaks aru saama, et memoriaal ja jalgpallihall ei sobi kokku,” ütles Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga