Mart Laar meenutab Vabadussõda: jälgige igapäevaseid postitusi 100 aasta tagustest sündmustest

Eesti väeosad Tallinnas Vabaduse platsil 24.veebruaril 1919 Foto: Wikimedia Commons

Eesti Uudised tähistab väga põhjalikult 100 aasta taguseid sündmusi Eesti Vabadussõjas. Isamaa auesimees ajaloolane Mart Laar teeb iga päev postituse sündmustest, mis leidsid aset vahetult enne Vabadussõja algust ja igal sõjapäeval. Ajaloohuvilised saavad nendega tutvuda Eesti Uudiste ja Facebooki vahendusel.

Kuivõrd sõjani viivad poliitilised arengud nii Eestis, Saksamaal kui Venemaal mõjutasid oluliselt järgnevat sündmuste käiku, alustab Mart Laar postitustega juba nüüd. Vabadussõda algas 28. novembri 1918 ja lõppes Tartu rahulepingu sõlmimisega 2. veebruaril 1920. Vabadussõda lõppes Eesti võiduga ja tuhandete eestlaste elu hinnaga võideti kätte unistusena tundunud iseseisvus. Väike Eesti suutis ajapikku tuua relvade alla 100 000 võitlejat ja seista vastu veelgi ülekaalukamale vastasele.

Eesti Uudiste toimetus ootab hea meelega ka Vabadussõja teemalisi kaastöid ja arvamusavaldusi. Saatke need meili peale info@eestiuudised.ee või lisage kommentaar postitusele.

Kommentaarid artiklile “Mart Laar meenutab Vabadussõda: jälgige igapäevaseid postitusi 100 aasta tagustest sündmustest

  • 3. okt. 2020 kell 17:35
    Permalink

    Oleks minu teha, siis ma valiks Mart Laari uuesti riigi juhiks ! Mart Laari ajal oli üldiselt riigi eelarve samuti ülejäägis ! Mitmelt poolt olen kuulnud, et praegu noored inimesed ei jaga midagi Vene ajast Eestis ja samuti teise Eesti Vabariigi algusest alates ! Minu ajal õpetati koolis veel Venemaa poolt võltsitud ajalugu ja tekkis mõte; et keegi võiks teha uurimuse, et mis praegu koolis, ajaloo raamatutes reaalselt õpetatakse 3-9 klassini või käib seal samuti Venestamise taktika edasi ! Reaalselt on see meie lähi-ajalugu ja suure tähtsusega teise Eesti Vabariigi tekkimisega seoses ! Esimese Eesti Vabariigi teke on iseasi aga Eestlased on iseenesest väga vana Taara usku rahvus ja elanud endi kodumaal Eestis ja hallanud juba väga vanadest aegadest Eesti piirkonda jne. !

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga