Reinsalu kinnitas uuele Ukraina välisministrile, et Eesti toetab Ukrainat Venemaa agressioonile vastu seismisel

Urmas Reinsalu. Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia

Eile vestles välisminister Urmas Reinsalu telefoni teel Ukraina uue välisministriga Vadõm Prõistaikoga, et soovida talle edu uues ametis. Välisministrid rääkisid põhjalikumalt julgeolekust ja Reinsalu kinnitas Ukraina kolleegile Eesti tugevat toetust Venemaa agressioonile vastu seismisel ja Ukraina territoriaalse terviklikkuse eest seismisel.

„Ukraina jätkuv poliitiline ja praktiline toetamine on püsivalt üks Eesti prioriteete. Venemaa agressiivse tegevuse ees Ida-Ukrainas ei saa silma kinni pigistada, vaid tuleb anda konkreetne ja kindlameelne signaal,“ kinnitas Reinsalu uuele kolleegile.

Välisminister tõi näitena Eesti hiljutise otsuse mitte tunnustada Venemaa Föderatsiooni poolt Donetski ja Luganski oblasti elanikele pärast 24. aprilli väljastatud passe juhul, kui passi kasutaja ei olnud varem Venemaa kodanik. Arutati ka Normandia formaadi läbirääkimisi ja vajadust koostööd teha olukorras, kus Venemaa sai Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees liikmevolitused tagasi.

„Samuti toetame Ukraina püüdlusi reformide elluviimisel ja Euroopa kursi hoidmisel. E-riik ja küberjulgeolekualane koostöö on vaid mõned praktilised alad, kus Eesti on tugevalt oma õla alla pannud,“ lisas Reinsalu.

Välisminister Prõistaiko tänas Eestit tugeva toetuse eest ja avaldas lootust, et riikide koostöö süveneb veelgi.

Kommentaarid artiklile “Reinsalu kinnitas uuele Ukraina välisministrile, et Eesti toetab Ukrainat Venemaa agressioonile vastu seismisel

  • 10. sept. 2019 kell 10:53
    Permalink

    Eesti toetab jah Ukraina juudivalitsust ja Moskva oma ei toeta, sest vaenu kahe põlisrahva vahel on vaja püsti hoida ja põliselanikke edasi tappa. Reinsalu on kas loll või biorobot teadagi kelle käes.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga