Kaitseminister Luik: Saaremaal alustab lähipäevil tööd Kaitseväe välihaigla

Välihaigla. FOTO: kaitseministeerium

Täna esitas Terviseamet Kaitseväele ametiabi taotluse konteiner-välihaigla rakendamiseks koos kuni 20 Kaitseväe teenistujaga Kuressaare Haigla toetamiseks.

Kaitseminister Jüri Luik teatas, et seoses kriitilise olukorraga Saaremaal saadetakse appi kaitseväe välihaigla, et toetada raskete COVID-19 viirusesse haigestunud patsientide ravi. Kaitseväe juhataja allkirjastas täna käsu vastava abi andmiseks Kuressaare Haiglale.

“Tegu on unikaalse haiglaga, mis on algselt mõeldud kasutamiseks sõjalise konflikti korral. Konteiner-välihaigla koos kaitseväe ja tsiviilpersonali ning kuni 20 intensiivravi ja kuni 40 täiendava voodikohaga annab olulise toe Saaremaa haiglale vajaliku intensiivravi võimekuse tõstmiseks,“ ütles kaitseminister Jüri Luik. Kaitseministri sõnul on haigla valmis Saaremaal patsiente vastu võtma alates 2. aprillist.

„Aitame nii Terviseametit kui politseid igal mõeldaval viisil. Meie kaitseliitlased patrullivad koos politseinikega Eesti piiridel, aga ka Saaremaal, kus on kehtestatud ranged piiravad meetmed. Samuti on kaitsevägi toetanud tsiviilsektorit kirurgiliste maskidega,“ lisas minister Luik.

Välihaigla on konfigureeritud nii, et seal saaks vastu võtta maksimaalselt erakorralist ja intensiivravi vajavaid patsiente. Kaitseväel on välihaiglas võimalik aktiveerida kirurgia, erakorralise meditsiini, intensiivravi ja üldpalati võimekusega mobiilne raviüksus. Välihaigla käivitamisel tekib kuni 20 intensiivravi voodikohta ning üldpalati võimekus telkides täiendavalt kuni 40 voodikohaga.

Kaitseväe konteiner-välihaigla ümbersuunamise või tegevuse lõpetamise otsustab Terviseamet läbi hädaolukorra meditsiinijuhi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga