Eesti 200 liikmed nõuavad portaalilt Objektiiv 110 000 eurot

ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel toimunud provokatsioonis osalenud Florian Hartleb nõuab selle kajastamise eest nüüd kahjutasu. Pildil Florian Hartleb ja Mats Õun. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Erakonna Eesti 200 liikme Teele Holmbergi ja Florian Hartlebi advokaat nõuab Varro Vooglaiult ja Markus Järvilt ebaõigete väidete ja ebakohaste väärtushinnangute avaldamise eest kahju hüvitamist summas 110 000 eurot, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Vooglaid kinnitas, et temani on jõudnud vastav advokaadi poolt koostatud nõudekiri, kuid ta peab seda naeruväärseks. “Me ei ole jõudnud selle asjaga veel korralikult tutvuda, peab vaatama, lugema, arutama. Eks me siis mõtleme, mis me lähemalt kommenteerime. Esmapilgul mulle tundub see asi täiesti naeruväärne,” sõnas ta.

“Kui see tundub neile väga hea kampaaniaideena Eesti 200 vaatevinklist enne Euroopa Parlamendi valimisi, siis andku minna. Ma olen kindel, et see kogub neile hästi palju populaarsust, kui nad hakkavad 100 000 eurose kahjunõudega terroriseerima neid, kes on tähelepanu juhtinud nende enda ebaväärikale ja matslikule käitumisele. Andku minna, ma soovin ainult tuult tiibadesse selliseks puhuks,” lisas ta.

“Minule tundub see väga nahaalne ja täiesti ebaadekvaatne, kui inimene tuleb võõras riigis pealinna peaväljakul seaduslikult ja rahumeelselt meelt avaldanud inimesi valju häälega fašistideks sõimama ja siis pärast hakkab imestama, et selles riigis paiknev Saksamaa suursaadik ei taha temaga enam koostööd teha, siis see näitab, et ta ei ole päris adekvaatne. Kui mina oleksin Saksamaa suursaadik, siis ma katkestaksin loomulikult igasugused suhted sellise inimesega, kes sellisel matslikul ja provokatiivsel viisil käitub, otsides konflikti sensitiivsel teemal korraldatud meeleavaldusel,” rääkis Vooglaid.

Vooglaiu sõnul võiks Hartleb peeglisse vaadata ja mõelda, kes antud olukorra põhjustamises süüdi on. “Kas tema ise või keegi teine? Kas need, kes juhivad tähelepanu tema provokatiivsele ebaadekvaatsele ja matslikule käitumisele või siis on see käitumine ise nende probleemide allikaks,” rääkis Vooglaid veel.

Möödunud aasta detsembri hakul Vabaduse väljakul toimunud ränderaamistiku vastasel meeleavaldusel toimus paljuräägitud intsident, kus ärritunud sakslane, Florian Hartleb väidetevalt ründas miitingulisi, kasutades relvana lapsekäru, milles oli tema enda laps.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga