Euroopa Rahvapartei president jõudis Eestisse

EPP president Joseph Daul koos EPP tippkandidaadi Manfred Weberiga

Isamaa võõrustab 10. ja 11. mail Euroopa Rahvapartei presidenti Joseph Dauli. Kahe päeva pikkuse visiidi vältel külastab ta muuhulgas Kommunismiohvrite memoriaali ning võtab osa Isamaa Suurkogust. 

Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam on aastaid panustanud sellesse, et Euroopas teadvustataks kommunistlikke režiimide kuritegusid. Reedel külastab Joseph Daul Kommunismiohvrite memoriaali, kus ta asetab koos välisminister Urmas Reinsalu ja kindral Riho Terrasega pärja kommunismiohvrite mälestamiseks. Laupäeval 11. mail peab Joseph Daul Isamaa Suurkogul kõne ning annab seejärel ka pressikonverentsi.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Isamaa EPP liikmena Eesti erakondadest ainulaadses seisus. „Isamaa on Euroopa Parlamendi suurima poliitilise jõu liige ning on Eesti huvides, et tihe koostöö EPP ja Isamaa vahel säiliks.“

Lisaks kohtub Daul kahe päeva jooksul Eesti tehnoloogia- ja põllumajandusettevõtjatega ning riigkaitsevaldkonna esindajatega.

Euroopa Rahvapartei on Euroopa Parlamendi mõjukaim poliitiline jõud, mis koondab endas rohkem kui 70 erakonda 40st riigist. Eestist kuulub Euroopa Rahvapartei koosseisu ainsana Isamaa Erakond.

Joseph Daul on Euroopa Rahvapartei president alates 2013. aastast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga