Andres Herkel: Vabaerakonna ebaõnnestumine on suur löök

Vabaerakonna esimees Andres Herkel peab oma viimast võitlust erakonna ellujäämise eest. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles teisipäeva hommikul erakonnakaaslastele tehtud pöördumises, et kõik koostöökatsed on luhtunud ja enam ei saa vaikida, sest Vabaerakonna missiooni ebaõnnestumine tähendab suurt lööki kogu Eestile.

“Kutsun kõiki Vabaerakonna liikmeid ja toetajaid tagasi nende väärtuste juurde, kutsun üles Vabaerakonna kaitsele,” ütles Herkel pöördumises. “Ärgem uskugem neid, kes ütlevad, et väärtused ja ausad mängureeglid poliitikas ei maksa! Vastupidi, just meil tuleb neid lõpuni kaitsta. Kui Vabaerakond oma missioonis ebaõnnestub, siis tähendab see suurt lööki kogu Eestile, meie ühiskonnale ja koos tegutsemise kultuurile.”

“Minu kohus on kõigile teatada, et 30. augustil pakkus Jüri Adams Vabaerakonna juhatusele keheksapunktilise aluse, et leppida kokku erakonna üldkoosoleku rahumeelne kokkukutsumine juhatuse poolt koostöös ja suhtluses allkirjade kogumise rühma liikmetega. Seda lähenemist toetas seitse juhatuse liiget, vastu oli kaks juhatuse liiget, [Monika] Haukanõmm ja [Vahur] Kollom, kes selle järel astusid järgmisel päeval juhatusest välja,” ütles Herkel pöördumises.

“Adamsi põhimõtete järgi oleks üldkoosoleku päevakorras erakonna esimehe valimine, erakonna juhatuse valimine, valimiskampaania ja valimiste strateegiaga seotud küsimused. Samuti panime ette, et päevakorda ei võeta punkte, mille sisuks on sisevõitlus ja osapooled loobuvad algusest peale erakonnasisese võitluse sellistest vormidest, mis satuvad ajakirjandusse ja kujundavad erakonnale halba mainet. Nõudmised esimehe kohesest tagasiastumisest lõpetatakse ning keegi ei piira kellegi õigust uuesti kandideerida,” sõnas Herkel.

Vabaerakonna esimehe sõnul on juhatusest lahkunud nelja liikme tegevus olnud kõigi rahupunktide sisu vastu. “See on ka peamine põhjus, miks mitu päeva kestnud katsed silda ehitada põrkusid taas koostöösoovi puudumisele. Samal ajal hoopis hoogustati allkirjalehtede levitamist liikmeskonnas. Sellega eelistati konfliktsust koostööle.”

“Järelikult on kõik katsed otsida lahendusi tänaseks liiva jooksnud, mitte ükski kompromiss ei tööta ja viisakad inimesed on juba asunud hääletama jalgadega, erakonna liikmeskond väheneb. Paljude inimeste vaev, mis on kulunud Vabaerakonna ülesehitamisele, hävitatakse teadliku ja osalt ka kogenematusest tuleneva lammutustööga. Sellise infosõja ja meediafooni juures ei ole võitjaid ja kaotajaid, nii me kaotame kõik!,” teatas Herkel.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga