Peaminister Jüri Ratas teatas tagasiastumisest. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Keskerakond ei nõustunud Reformierakonna ettepanekuga alustada kõnelusi võimuliidu moodustamiseks, 
Keskerakonna hinnangul suurendab Reformierakonna ettepanekut ühiskondlikku ebavõrdsust.

Keskerakonna juhatus arutas reedel üle kolme tunni, kas alustada ametlikke koalitsiooniläbirääkimisi Reformierakonnaga ning otsustas ettepanekut mitte vastu võtta, edastas Keskerakond. “[Reformierakonna] poolt juba enne läbirääkimisi maha pandud punased jooned ei võimalda erakonnal oma valijate eest seista,” seisab Keskerakonna pressiteates.

Erakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et nii juhatuse liikmed kui ka parlamenti valitud saadikud väljendasid rohkelt arvamusi, kuidas edasi liikuda ning mis tingimustel seda teha ei saa.

„Arutelud olid väga tõsised. Kõik parlamenti valitud erakonnad soovivad kahtlemata parimal viisil neile usaldatud mandaati ellu viia. Seda saab teha eelkõige koalitsioonis, kuid nädala jooksul toimunud mõttevahetused Reformierakonna juhtidega ja mitmete nende liikmete väljaütlemised on andnud väga halva signaali. Reformierakonna poolt meile esitatud tingimustel pole võimalik jõukamate toetamise kõrval teha ära erakorralist pensionitõusu, seista Eestimaa tervikliku arengu eest ega tõsta õpetajate palka ja peretoetusi,“ ütles Ratas.

Ratas sõnas ajakirjanikele, et et Keskerakond ei lähe valitsusse, kui ei saa seista erakonnale ja meie valijatele oluliste põhimõtete eest. “Ma tean, kui hästi saab opositsioonis oma valijate eest seista. Parem on seda teha koalitsioonis,” ütles ta.

Ratase sõnul võtaks Reformierakonna lubadus laiendada 500 euro suurust maksuvabastus riigieelarvest ligi 250 miljonit eurot aastas. “Küll aga ei tõsta see väga kulukas otsus madalat ja mediaanpalka teenivate inimeste sissetulekuid ega toeta vaesuspiiril elavaid eakaid, kelle seas on suhteline vaesus aastate jooksul kahetsusväärselt kasvanud. Reformierakonna taotletud maksumuudatus tõstaks ainult umbes neljandiku tulusaajate sissetulekuid, kuid ei tooks mingit võitu kolmele neljandikule,“ ütles Ratas.

„Soovin riigikogu valimised võitnud Reformierakonnale jõudu valitsuse moodustamisel. Keskerakond jäi nendel valimistel teiseks, kuid see ei tähenda, et peaksime taganema oma maailmavaatest ja seisukohtadest,” ütles Ratas erakonna pressiesindaja vahendusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga