Helme: EKRE, Isamaa ja Keskerakond võiksid nüüd alustada valitsuskõnelusi

Martin Helme arvates on peale Keskerakonna reedest otsust kõige tõenäolisem Isamaa, Keskerakonna ja EKRE koalitsioon. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimehe Martin Helme hinnangul tuleks järgmise sammuna alustada võimukõnelusi Keskerakonna, Isamaa ja EKRE vahel.

Kommenteerides Keskerakonna juhatuse reede pärastlõunal tehtud otsust mitte vastu võtta Reformierakonna pakkumist alustada koalitsioonikõnelusi, ütles Helme BNS-ile, et ta tahaks teada, mida Reformierakond teeb.

“Valimiste võitjana on nad järjest lasknud allavett oma võimalusi koalitsiooni moodustamiseks. Jään põnevusega ootama, kas nende välistamine meie suhtes jätkub või nad leiavad üles ka meid,” rääkis EKRE aseesimees BNS-ile.

Ta tõi esile, et Reformierakond ütles ära kõige esimeses järgus EKRE-le, teisena sotsidele ja Isamaale. Nüüd on Keskerakond omakorda neile ära öelnud. Põhimõtteliselt jääb Helme sõnul järele kaks kombinatsiooni: Isamaa, EKRE ja Keskerakond või Reformierakond ja EKRE, mille esimene on välistanud.

“Muid kombinatsioone enam arvuliselt kokku ei tule. Nii et minu arvates on loogiline, et me istume nüüd Isamaa ja Keskerakonnaga järgmisel nädalal maha ja hakkame vaatama, kui palju meil on võimalik ühisosa leida,” rääkis Helme.

EKRE aseesimees rõhutas samas, et ühelt poolt konservatiiv-rahvuslike erakondade ja teiselt poolt Keskerakonna liit oleks küll mõeldav lahendus, ent kõik oleneb kokkuleppe sisust. “Meie jaoks on oluline, et saaksime täitma hakata oma põhilisi programmilisi seisukohta,” rääkis ta.

Reedesel pressikonverentsil rääkis Keskerakonna suurim häältekoguja Mihhail Kõlvart, et ei nõustu sellega, et EKRE pole parketikõlbulik, kuna erakonna toetus on siiski ligikaudu 20 protsenti. Küll aga tõi Kõlvart esile, et ei jaga EKRE ideoloogiat ning palju nende väljaöeldut talle ei meeldi. “EKRE toetaja on riigile samasugune väärtus nagu Keskerakonna toetaja – aga kas nad on valmis Kõlvartiga ühe laua taha istuma?” rääkis Keskerakonna poliitik.

Helme ütles kommentaariks, et nemad ei saa valida, kes on Keskerakonna poolt see, kellega läbi räägitakse. “Seda otsustab Keskerakond, kelle ta paneb laua taha istuma,” ütles EKRE aseesimees.

Küll aga märkis ta, et Keskerakonnas on olemas Vene tiib ja Vene tiival on arvestatav mõju. “Kindlasti tuleb nende inimestega suhelda ja Keskerakond ei saa eirata nende seisukohti. Küsimus on selles, mis on nende soovid või kuhu maani nad on valmis omalt poolt mingeid kokkuleppeid sõlmima,” rääkis Helme.

Vastuseks küsimusele, kas Helme hinnangul võiks EKRE osaleda valitsuses, kus on ministrikohal näiteks Mihhail Kõlvart või Yana Toom, ütles EKRE poliitik esialgu, et ministrikohti pole mõtet veel jagada. “Aga muidugi, Kõlvart ja Yana Toom on sellised märgilised isikud. Mulle meeldiks, kui neile leiduks rakendust kas linnas või näiteks europarlamendis,” rääkis ta.

Keskerakond ei nõustunud Reformierakonna ettepanekuga alustada kõnelusi võimuliidu moodustamiseks, kuna Keskerakonna hinnangul suurendab Reformierakonna ettepanekut ühiskondlikku ebavõrdsust.

Ühtlasi kinnitas Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et Keskerakond ei ole alustanud Isamaaga kõnelusi, ametist lahkuva valitsuse peaminister lisas, et pall on nüüd Reformierakonna käes tagasi. “Nemad peavad mõtlema, kuidas nad selle koalitsiooni moodustavad,” rääkis Ratas pressikonverentsil.

Kommentaarid artiklile “Helme: EKRE, Isamaa ja Keskerakond võiksid nüüd alustada valitsuskõnelusi

 • 17. märts 2019 kell 16:26
  Permalink

  The movie industry is a business. It takes to sell in order to
  gain profit to be sure that they tends to make
  more movies. And like any other business, posters and poster printing are an integral part in promoting
  promos, ads, and such a.

  You open your call. What’s in furthermore there? Six emails included with paid work,
  32 spams that slipped past the filter, and 97 “not urgent and still not important” emails from men and women that are in order to promote your event and enjoy “questions”.
  About to catch obliged to fill out every one in all these emails, but now that they’re hovering in your inbox, individual who is always that there’s a human being on the end of
  1 who’s hoping and watching for your answer back.

  Basically, we have created Goodbuzz to help trade show organizers who don’t
  have a lot of money to promote their show. They can use the peer referral
  system attain more people less time than they ever thought possible.

  But recently, market brings in companies with lot money using GoodBuzz, and has actually asked them why, identified said it’s because the system works much better
  than the other live22 website tactics they were using.

  I also offer photography and event promotion services
  for extremely reasonable, sometimes FREE, rates. Do not
  be afraid to send an email with inquiries. I look forward to writing for every bit
  of you and please send me your recommendations nowadays!

  In this article, we intend to share four key ways to maximize the benefits of using the web sites platform to do a successful promotional campaign for events.

  Based on all my research up to this point, I’ve chosen to include some belonging to the following keywords in my blog place.
  I like to start with a long list, but I’ll whittle it down as my text takes compose.

  Make certain that your poster templates are okay for mass printing onto canvas.

  If not, great just waste paper stock or ink for posters that have design flaws or errors in article content.
  What you require do is print tests page, certain that you can know, for
  sure, a person do cant you create to perform revisions in the poster net.
  Always keep a watch for errors, even if how minute they seem to
  be. Proofread on the facts for your poster design. http://io.goldfash.com/downloadcasinoeuropa281560

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga