Kandidaadi esitas rahvastikuministri nõunik ja Isamaa IREN Ida-Viru Naisklubi esinaine Marja-Liisa Veiser. Pildil on laureaadi tütar Lilli, Isamaa Aasta Isa Aivo Tamm ja rahvastikuminister Riina Solman. Foto: Erik Peinar

Isamaa Aasta Isa aunimetuse ja sellega kaasneva 10 000 euro suuruse preemia pälvis Aivo Tamm, kelle peres on üles kasvanud kuus last ning kes on hooliv vanaisa kuuele lapselapsele.

1963. aasta 28. juulil sündinud Aivo Tamm on Alutaguse vallavolikogu liige ja eelarve- majanduskomisjoni aseesimees ning Jõhvi Vallavalitsuse majandusspetsialist. Ühtlasi kuulub Aivo Tamm ka Isamaa Ida-Virumaa piirkonna juhatusse.

Isamaa Aasta Isa pere iseloomustab Aivot, kui väga head abikaasat, isa ja vanaisa. Aivo on kuldsete kätega mees, kes saab hakkama kõigega – olgu see siis mistahes masina parandamine, maja ehitamine, kui vaja ka riiete õmblemine või gurmeeroogade valmistamine.

Ühe lausega iseloomustades on Isamaa Aasta Isa Aivo “vana kooli mees”, kes usub siiralt, et mees peab hakkama saama kõikide töödega, olema samal ajal hooliv abikaasa, isa ja vanaisa ning oma pere jaoks rahuliku meele, heasoovlikkuse ja hellusega alati olemas.

Perekond algab emast ja isast

Isamaa Perede Ühenduse esimees Helen Hääl rõhutas Isamaa Aasta Isa väljakuulutamisel, et
perekond algab emast ja isast.

„On öeldud, et laste saamise otsustab naine. Millal tunneb naine, et ta on valmis lapse saama? Kõige kindlamini siis, kui tema kõrval on mees, keda ta usaldab. Teie, isad ja vanaisad, olete oma naistes selle usalduse äratanud. Perekond saab kokku ja võib luua omaenese väikese maailma, omaenese rollide ja reeglitega. Selle kõige alus on aga lähedus ja usaldus, mille naine ja mees vastastikku on loonud,“ sõnas Helen Hääl.

Pöördumises noorele meestele ja poistele rõhutas Helen Hääl, et just nemad on vaprad rüütlid, kes ühel heal päeval võidavad oma printsessi usalduse ja südame. „Teie kasvate meesteks ja võtate eeskuju oma isalt. Te jälgite oma isasid ja õpite, mida tulevikus üle võtta ja sedagi, millest hoiduda. Ühel päeval olete teie suured mehed ja teie isadest on saanud vanaisad. Toredaid kohtumisi isade ja vanaisadega, emade ja vanaemadega. Perekond, kus kõigil pereliikmetel on hea olla teeb igaühe õnnelikuks.“

Traditsiooniline perekond on taganud eestlaste sündimise

IREN-i juhatuse esimehe ja rahvastikuminister Riina Solmani Rahvastikuminister Riina Solman tundis siirast rõõmu, et üle Eesti esitati palju ettepanekuid, kes võiks olla meie aasta isa. „Nad on kõik väga tublid mehed. Isad suure algustähega. Kõigile neile suur ja sügav kummardus. Tahes tahtmata tuli meil aga teie hulgast valida välja üks, kes saab sümboolselt pärjatud selle kõige olulisemaga- aasta isa tiitliga. Kuid ma tean ka seda, et sellele tublil mehel ei ole muret, et seda au ja väärikust teiste tublide nominentidega jagada,“ märkis Solman, kelle sõnul on püsivad väärtused, mis perekond kõigile oma liikmetele annab asendamatud.

„Me oleme siin vaidlemas praegu teemadel, mis puudutab abielu. Meie teiega ei pea hakkama vaidlema selle üle, kas abielu peab olema ühendus mehe ja naise vahel. Neid traditsioonilisi väärtusi kannavadki meie ühendused, meie erakond, Isamaa. Traditsiooniline perekond on taganud eestlaste sündimise ja kasvamise juba sajandeid. Sellises peres on lastel kõige parem ja turvalisem kasvada.

Olgu meil kõigil rohkem valgust, kui mitte päevavalgust, siis hingevalgust. Aidaku meie tublid isad seda kahel käel kõigile jagada. Palju rõõmu ja valgust teile nii tänasesse päeva kui homsetesse ettevõtmistesse ja tegudesse, kallid kaaslased!“ edastas oma õnnitlussoovid Riina Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga