Isamaa algatusel anti üle eelnõu Märtsipommitamise aastapäeva leinapäevaks kuulutamiseks

Pildimeenutus Tallinna Jaani kirikust 1944. aasta 9. märtsi pommirünnaku järel. Foto: Tallinna Jaani koguduse ja kiriku Facebooki leht

Isamaa, EKRE, Eesti 200 ja Reformierakond algatasid eelnõu Märtsipommitamise aastapäeva leinapäevaks kuulutamiseks

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna, Eesti 200, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa fraktsioonid andsid ühiselt neljapäevasel volikogu istungil üle eelnõu, millega kuulutataks Tallinna pommitamise aastapäev, 9. märts, ülelinnaliseks mälestuspäevaks. Eelnõu kohustaks Tallinna linna ametiasutusi ja nende hallatavaid asutusi heiskama 9. märtsil riigilipu leinalipuna.

9. ja 10. märtsil 1944 toimunud õhurünnakus heitis Nõukogude Venemaa õhuvägi Tallinnale üle 3000 pommi, tappis üle 750 inimese ning kahjustades või hävitades täielikult rohkem kui 5000 hoonet. Teiste hulgas said pommitamise käigus suuri kahjustusi Estonia teater ja Niguliste kirik.

„Märtsipommitamisest möödub sel nädalavahetusel 80 aastat ja kuigi pärast Harju tänava haljasala loomist sajandi alguses on selle rünnaku armid Tallinna linnapildist suuresti kadunud, ei tohi me kunagi unustada seda julmust, milleks on võimeline meie idanaaber. 9. juuni ohvreid on mälestatud alates 1989. aastast, mil sellega tegi algust Eesti Muinsuskaitse Selts, kuid Tallinna linna panus on iga-aastaselt piirdunud vaid pärja asetamisega hukkunute mälestuseks Siselinna kalmistul,“ ütles Isamaa algatusel sündinud eelnõu üle andnud Isamaa fraktsiooni aseesimees Olle Koop.

„Lisaks sõnadele on vaja ka tegusid. Linnaasutustel leinalipu heiskamine on vähim, mida Tallinn oma hukkunud elanike mälestamiseks teha saab. Kutsume üles ka kõiki teisi linlasi mälestama 9. märtsil Venemaa terrori ohvreid, nii minevikust kui ka tänapäeval,“ lisas Koop.

Linnavolikogu võttis neljapäevasel istungil üksmeelselt vastu ka avalduse Märtsipommitamise 80. aastapäevaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga