Haridusminister Lukas: magistrikraadiga õpetajate palk peaks olema 120% riigi keskmisest

"Õpetaja töötasu peab olema motiveeriv nii tänastele kui ka uutele ametisse astuvatele õpetajatele,” sõnas Tõnis Lukas.

Haridusminister Tõnis Lukas rõhutas Haridustreffil eesti õpetajaskonnale peetud sõnavõtus õpetajate rahulolu tagamise olulisust. Minister julgustas õpetajaid seisma oma ametiväärikuse eest ning avaldas arvamust, et magistrikraadiga õpetaja keskmine palk peaks vastama 120%-le Eesti keskmisest palgast.

“Kui ühiskond tahab suuri muutusi, nagu seda on kõikide koolide üleviimine eesti õppekeelele, siis need muutused tagab rahulolev õpetaja. Õpetaja töötasu peab olema motiveeriv nii tänastele kui ka uutele ametisse astuvatele õpetajatele,” sõnas Lukas.

Ministri sõnul tuleb samas jälgida õpetajate koormust, et palgatõus oleks reaalne, mitte näilik. “Kui me räägime õpetajate palgast ilma et räägiksime õpetajate koormusest, on see nagu puumunadega petmine,” sõnas Lukas.

Paide vallimäel 18. augustil toimunud Haridustreff “Väärtustades iseennast” võttis tähelepanu alla õpetajate enese väärtustamise ning palga- ja töötingimused.

Isamaa erakonna volikogu 2. aprilli 2022 otsusega on Isamaa prioriteet 2023. aasta riigikogu valimistel õpetaja palga algtaseme võrdsustamine Eesti keskmise palgaga ja õpetaja keskmise palga suurendamine 125 %-ni Eesti keskmisest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga