Jaan Männik liitus EKREga parema puudumisel

Jaan Männik liitus EKREga, kuigi ei jaga kõiki nende seisukohti. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Ettevõtja ja endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik räägib tuttavatele, et ta küll ei jaga EKRE seisukohti ei pagulaste ega seksuaalvähemuste küsimuses aga otsustas sellele vaatamata kandideerida parempopulistide nimekirjas. Jaan Männikul olla enda sõnul Martin ja Mart Helmega kokku lepitud, et tema EKRE põhiväärtustest erinevad seisukohad  takistuseks ei saa, ta võib kandideerida erakonda astumata ja tegeleb ainult majandusteemadega.

Männik olla enne EKREga liitumist pidanud läbirääkimisi ka Reformierakonnaga, kuid seal tema kandidatuuri väga kõrgelt ei hinnatud. Täpsemalt on oravatel hästi meeles see fakt, et Männik juhtis Eesti Panga nõukogu ajal, kui uueks panga presidendiks valiti Ardo Hansson. Sama kohta ihkas endale Reformierakonna veteranpoliitik Jürgen Ligi, kuid ei leidnud panga nõukogus toetust. Nüüd vihjati Männikule üsna ühemõtteliselt, et Ligil on pikk mälu ja seetõttu pole tal Reformierakonnas tulevikku.

Jaan Männik läheb EKRE poliitikaga vastuollu ka oma topeltkodakondsusega, mehel on nii Rootsi kui Eesti kodakondsus. EKRE on aastaid propageerinud topeltkodakondsuse vastu, leides muuhulgas, et kahe kodakondsusega inimesed ei tohiks olla valitud Riigikokku. Martin Helme väitis Eesti Ekspressi küsimusele vastates, et tema jaoks oli Männiku topeltkodakondsus üllatus.

Jaan Männik on pikalt töötanud Eesti Telefoni ja selle järeltulija Eesti Telekomi juhina ning aastatel 2008-2013 Eesti Panga nõukogu esimehena. Ta kandideeris edutult IRLi esimeheks ja pidas plaani luua oma erakond, kuid see plaan jäi teostamata.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga