Kas Kaja Kallasele tehti kambakas?

Kaja Kallas inimesi veenmas. Foto: Joakim Klementi / Eesti Meedia

Kui erakondade esinumbrite debatt Arvamusfestivalil Paides oli lõppenud, toimus pealtvaatajate hulgas põgus vestlus teemal, et “Kas Kaja Kallasele tehti nüüd kambakas?”. Üks tuntud arvaja lisas, et pigem “tegi Kaja ise endale kambaka”, andes debatil üsna üheülbalisi vastuseid. Reformierakonna juhi esinemine oli kahvatu ja mitmes küsimuses kippus ta vastanduma kõigile ülejäänud debatil osalenud erakonnajuhtidele, mis erilist tulemust ei toonud.

Samuti hakkas Kaja Kallas kritiseerima debatti juhtinud ERRi ajakirjanikku Taavi Eilatit, et viimane katkestas Kallase juttu aga “teiste osaliste puhul küll niimoodi ei tehtud”. Eilat kasutas oma saatejuhi õigust, et küsimust vastamise ajal täpsustada.

Tõsi, peaminister Jüri Ratas tegi samuti saatejuhile sekkumise pärast märkuse, teatades “saunalaval küll juttu ei katkestata”, kui Eilat oli küsinud, mida peaminister inimestele saunalaval räägib.

Arvamusfestivali osaliste seas tekitas ka nõutust korraldajate viimase hetke otsus kaasata Riigikogu erakondade esimeeste debatti põgusalt ka Kristina Kallas liikumisest Eesti200 ja Roheliste erakonna juht Züleyxa Izmailova. Tegu on traditsioonilise erakonna esinumbrite väitlusega ja kuulajad ei saanud aru, mis selle korraldajate muudatuse mõte oli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga