Koroonaviiruse seljatamiseks tuleb alustada masstestimist

ISAMAA erakond

Taasiseseisvunud Eesti pole kunagi seisnud silmitsi sedavõrd suure väljakutsega kui seda on COVID-19 pandeemia. Koroonaviirus on kergesti nakkav ja tappev. Kuid viirus ei ründa mitte ainult inimesi, vaid on pannud seisma nii Eesti kui ka kogu maailma majanduse. COVID-19 levikust tingitud piirangud ja hirm on lukustanud kodudesse kümned tuhanded Eesti inimesed, võtnud töötajatelt palga ja sulgenud massiliselt ettevõtteid.

Isamaa leiab, et selles keerulises olukorras peame me olema üksmeelsed, vastutustundlikud ja leidlikud. Juba täna tuleb lisaks viiruse vastasele võitlusele mõelda selle peale, kuidas me saame inimesi tagasi tuua tööpostidele ja anda ettevõtetele võimalus jääda ellu.

Vaenlase alistamiseks tuleb teda hästi tundma õppida. Viirusest saame võitu juhul kui suudame võimalikult kiiresti kaardistada Eestis nii viiruse kandjad kui ka sellest juba tervenenud inimesed. Selleks peaks Eesti alustama COVID-19 võimalikult laialdaseks tuvastamiseks masstestimist. Nii meditsiinipersonali kui ka testikomplektide vähesus on siin täna takistuseks. Selle olukorraga toimetulek eeldab leidlikkust ning kõiki testimise võimaluste kasutamist, mis kuidagi inimesi ei kahjusta.

Isamaa eestseisus toetab Eestis masstestimiste läbiviimist. Pingutagem selle nimel, et saada selgeks, kes meist peab kaaskodanike säästmiseks viibima karantiinis ja kes on paranenud ning võib naasta igapäevatööle.

Isamaa eestseisuse avaldus
Tallinnas, 04.04.2020

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga