Reformierakonna sisemine konkurents europarlamendi valimistel tuleb ülitihe

Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip tegeleb valimiste lähenedes peamiselt Eesti valitsuse terava kritiseerimisega, mis ei lähe kokku tema tänase ametiga. / AFP PHOTO / APA / HANS PUNZ / Austria OUT

Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip kandideerib ilmselt maikuus Euroopa Parlamendi valimistel ning sooviks samas ka jätkata Euroopa Komisjoni järgmise koosseisu liikmena. Reformierakonna sisene konkurents Euroopa Parlamendi valimistel tuleb ülitihe, sest kandideerivad ilmselt mõlemad Euroopa Komisjoni asepresidendid. Eesti Uudistele on vihjatud, et oravate europarlamendi kandidaatide nimekirja tipp koosneb ainult endistest volinikest ja peaministritest ning tuleb umbes selline:

1. Andrus Ansip

2. Siim Kallas

3. Taavi Rõivas

4. Urmas Paet

5. Kalle Palling?

6. Marko Mihkelson

Kui Reformierakond on edukas, saab ta 2 saadiku mandaati ja sel juhul pääseksid parlamenti endised volinikud. Kui oravad osaleksid järgmises valitsuses, oleks endisel peaministril lootust ka jätkata volinikuna ning Taavi Rõivas võiks samuti pääseda ihaldatud tööpostile Euroopa Parlamenti. Kuid tõenäoliselt võidab valimised Keskerakond ja sel juhul tuleks Ansipil leppida ainult europarlamendi kohaga. Urmas Paet, Kalle Palling ja Marko Mihkelson tõenäoliselt jäävad varumeeste pingile.

Endine peaminister Andrus Ansip kinnitas kolmapäeval Strasbourgis Eesti ajakirjanikega kohtudes, et ta kavatseb kandideerida: “Ma arvan, et ma kandideerin. Ma ei ole seda 100 protsenti otsustanud, aga kasvõi selleks, et saada hinnang oma senisele tegevusele Euroopa Komisjoni asepresidendina leian, et ma peaksin kandideerima.”

Rääkides võimalusest saada Eesti esindajaks ka järgmise Euroopa Komisjoni koosseisus, märkis Ansip, et see sõltub riigikogu valimiste tulemustest ning uuest valitsusest, kuid ta ise on jätkamisest huvitatud.

“Kõigepealt meil tulevad riigikogu valimised ja nende tulemused loovad uue olukorra ehk siis ka uue valitsuse. Ja keda uus valitsus otsustab nimetada Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadiks, seda on praegu küll väga raske ette ennustada,” rääkis digitaalse ühtse turu eest vastutav Komisjoni asepresident Ansip.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga