Kripo ametnikud külastasid vallavanem Siim Kallast

Siim Kallase vallavanema karjääri alguses toimus mitte päris tavapärane kohtumine Kriminaalpolitsei ametnikega. Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia

Eesti Uudistele on väidetud, et pärast seda, kui Siim Kallasest sai Viimsi vallavanem, külastasid vallavalitsust kaks Kriminaalpolitsei (Kripo) korruptsiooniennetuse büroo ametnikku, kes olid tulnud Eesti oma „Metsiku Läänena“ tuntuks saanud valla juhtorganit väisama hea tahte eesmärgil.

Kuuldavasti olid Kripo ametnikud andnud vallavanemale nõu, kuidas korruptsioonist hoiduda ja kust vajadusel nõu küsida. Allikas ei täpsutanud, kas see oli Kripo või vallavanem Siim Kallase initsiatiiv. See pole päris tavaline, et omavalitsusjuht suhtleb Kripo töötajatega. Enamasti keegi vabatahtlikult seda tegema ei tõtta.

Viimsi valla kinnisvaraga seotud skandaale ja kohtuvaidlusi on avalikkuses käsitletud läbi aegade palju nagu ka Viimsi värvikate poliitikute tegemisi.

Jaanuaris korraldas ka Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon väljasõiduistungi Viimsi vallas, et saada ülevaade korruptsioonivastase seaduse rakendamisest.

Aastast 2015 kuni tänaseni on Viimsi koalitsiooni juhtivjõuks olnud Reformierakond, vallavanemate Alvar Ildi, Rein Loigu ja volikogu tööd halli kardinalina koordineeriva Märt Vooglaiuga. Kuni Siim Kallas pärast tema jaoks ebaõnnestunud presidendivalimisi ise Viimsi vallavanemaks hakkas.

Eesti Uudistel on hea meel, et omavalitsustes toimub korruptsioonialane ennetustöö ja nn Tallinna kuldse ringi vallajuhid saavad parimat nõu, kuidas pikanäpumeestest ja moosivargustest hoiduda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga