EKRE hääletus pahandas usklikke

Foto: LIIS TREIMANN, Eesti Meedia

Räägitakse, et EKRE valik hääletada Riigikogus koos Reformierakonna, Vabaerakonna ja nn savisaarlastega kirikule raha eraldamise vastu pahandas sügavalt erakonda toetanud usklikke. Parempopulistid on ennast seni pidanud ikka kirikule sõbralikuks erakonnaks ja ka erakonna ridadesse kuulub mitmeid usklikke. Nüüd aga otsustasid EKRE Riigikogu saadikud kirikut mitte toetada, liitudes Keskerakonna mässumeelse tiiva esindajatega. Peeter Ernits, Olga Ivanova, Heimar Lenk, Oudekki Loone, Marika Tuus-Laul ja Vladimir Velman vedasid omakorda Keskerakonda alt ja häältega 45:40 jäi valitsuse plaan kirikule raha eraldada katki. Peale suvepuhkust proovitakse uuesti raha eraldamist heaks kiita. Valitsus on päris ebamugavas olukorras, sest see raha on sisuliselt kirikule lubatud ja viimane on sellega juba arvestanud.

Kommentaarid artiklile “EKRE hääletus pahandas usklikke

 • 7. aug. 2018 kell 14:34
  Permalink

  EKRE pole kirikule raha andmise vastu. Küsimus oli selles, et seda taheti teha okupatsioonikahjude korvamise sildi all, justkui poleks see Venemaa, kes Eestit okupeeris, vaid meie ise. Eesti okupeeris Eestit ja maksab nüüd kahjutasu! See on absurdne. Me ütlesime, et formuleerige see ümber, kasvõi lihtsalt toetuseks ja me hääletame poolt. Kõik see on riigikogu stenogrammis kirjas. Tegemist on tüüpilise libauudisega, mis näitab asju täiesti vale külje alt.

  Vasta
 • 21. juuni 2018 kell 07:44
  Permalink

  Kas te olete PÄRISELT nii Naiivsed,et ei saa aru, KES on EKRE peremees, kes neile eetriaja andud ja kellega Välismaast sellel leping kes eetriaja andnud ja Millise erakonnajuhiga see Välismaa ise isiklikult ka koostööd on teinud, et teavad usaldada, suurprojekti.

  Kuid miks nad seda nii avalikult teevad, see juba jah, peaneb otsmiku sügama.

  Kui Sedasi “Imestudes” kirjutate, siis hakkab varsti kahtlus tekkima ju ka Selle lehe sees toimivatest värvidest, et umbes samasuguse Objektiivi (selgelt punase) salaprojektiga tegu, kes PärisKonservatiivseid meelsusi koos hoiaks selliselt, et nad päris tegusi eriti teha ei saaks, peale mõne allkirja kogumise.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215150084362205&set=gm.10157002024442784&type=3&theater&ifg=1

  Lipsumehed, lipsuteenrid

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga