Jevgeni Ossinovski peab reformierakondlast A.Le Coqi käepikenduseks

Alkoholipoliitikat kritiseeriv Kristen Michal on sotside juhi arvates lihtsalt A. Le Coqi huvide esindaja. Foto: Tairo Lutter, EESTI MEEDIA

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski ütles Päevalehele, et kuigi valitsus alahindas mõnede inimeste himu odava alkoholi järele, on valitsuse alkoholipoliitika pikas perspektiivis ainuõige.

Päevalehele antud usutluses selgitas Ossinovski, et alkoholipoliitika on üks teaduspõhisemaid poliitikaid Eesti seadusloomes, mille tulemused ilmnevad pikema aja peale. Ossinovski möönis, et aktsiiside osas alahinnati piirikaubandust, kuid edasistest aktsiisitõusudest on loobutud ja oodatakse, kuni lätlased järele tõstavad.

Ossinovski sõnul on aktsiisiteema taga tugev lobirühm, kelle taga on sadu miljoneid eurosid ning seetõttu on selge, et üritatakse kõigiti rünnata. Kristen Michalit, kes on öelnud, et praeguse valitsuse alkoholipoliitika on ajanud inimesed jooma ja maksuraha Lätti, nimetas Ossinovski A. Le Coqi juhatuse esimehe Tarmo Noobi käepikenduseks poliitikas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga