Reformierakonna noorpoliitik Andrus Punt soovitas EKRE liikmetel ennast "põlema panna"

Delfi kirjutab, et reformierakondlasest Tartu volikogu liige Andrus Punt ütles 2. septembril Genialistide Klubis: “Kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna”. Lisaks soovitas Punt neil ka endile haud valmis kaevata. Isamaa noorteühenduse esimehe Karl Sander Kase sõnul on see taaskordne näide sellest, kuidas Reformierakond ekrestub.

Viimase aja sündmusi vaadates tekib üha enam tunne, et Reforminoored on Sinine äratuse lahjendatud versioon. Ei ole just palju aega möödas sellest kui tegusad noororavad nägid, et EKRE noortekogu ületab uudisekünnist trollimisega. EKRE noorte trollimise mõistsid noororavad hukka, aga kõigest mõned kuud hiljem korraldasid nad ise samasuguse aktsiooni peaminister Jüri Ratasele.

Seejärel vaadati, et EKRE värvikad sõnavõtud lähevad inimestele hästi peale ning otsustati ka seda kopeerida. Viimane kaunis näide sellest on siis noorpoliitiku Andrus Punti soovitus, et EKRE liikmed võiksid ennast „Põlema panna“. Päev-päevalt tundub, et nende kahe noortekogu ainus erinevus peitub selles, et reforminoored kannavad stiilsemaid ülikondi.

Selliste tegude valguses üritavad noororavad rääkida sellest kuidas Eesti poliitiline kultuur mandub ning kuidas praegune valitsus meid ajas tagasi viib. Minu meelest kuulub poliitiliste oponentide „põletamine“ ja neile „haua kaevamine“ hoopis kaugemasse minevikku. Reforminoored, Reformierakond ja Tartu volikogu reformierakondlased võiksid sellest juhtumist nüüd tõsised järeldused teha.

Mart Helme ütles pärast valimisi: „ühiskond EKREstub“. Päev-päevalt tundub, et EKRE ei pea selleks ise midagi tegema. Reformierakond on lahkelt nõus selle eest ise hoolt kandma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga