Riina Solman: järgmisest aastast kasvab lasterikastele peredele suunatud kodutoetus

Rahvastikuminister Riina Solman TLPL 10. juubeli tähistamisel nelikutega. FOTO: Jaanika Lausmäe

Alates 2020. aastast saavad lasterikkad pered KredExilt senisest suuremat kodutoetust taotleda. Uuest aastast on toetuse maksimaalne summa senise 8000 euro asemel 10 000 eurot taotleja kohta.

Rahvastikuminister Riina Solmani ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koostöös otsustati tõsta maksimaalne kodutoetuse summa 10 000 euroni taotleja kohta. „Kui elamistingimused on väga halvad, on võimalik toetust saada kuni 18 000 eurot taotleja kohta. Peredele, kelle elamistingimused vajavad olulist parandamist, on hindamiskomisjoni ettepanekul võimalik eraldada ka suuremat toetust,“ selgitas rahvastikuminister. Hindamiskomisjoni kuuluvad 2019. aastal KredExi, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ja Eesti Lasterikaste Perede Liidu esindajad.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on riik juba üle kümne aasta peresid toetanud ning ka selle aasta jõuludeks saab üle kolmesaja pere endale riigipoolse kingi. „Soovime luua paljulapselistele peredele paremaid elutingimusi ning uuel aastal on võimalus veelgi rohkem tuge saada,“ märkis Aas.

Tegemist on riikliku tagastamatu toetusega, mis on mõeldud vähekindlustatud lasterikastele peredele eluasemetingimuste parandamiseks ja kaasajastamiseks. Toetust saavad taotleda perekonnad, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle viimase aasta keskmine maksustatav tulu ühe leibkonna liikme kohta ei ole suurem kui 355 eurot.

Toetuse taotlemine ja välja maksmine toimub läbi KredExi. 2019. aastal said kodutoetust 337 kolme- ja enamalapselist vähekindlustatud peret, kokku kasvab nendes peredes 1192 last.

Solman: „Mul on hea meel, et paljude laste elamistingimused muutuvad senisest suurema kodutoetuse abil paremaks. Samas on sobiva suurusega kodu ostmise ja renoveerimisega probleeme ka kõrgema sissetulekuga peredel, kuid neile sobivaid meetmeid täna veel pole. Soovin kodupoliitika ümber kujundada nii, et erinevate perede vajadused oleks kaetud ning ruumipuudus ei takistaks perelisa sündi. See on vajalik Eestile tervikuna, et meie riik kestaks.“ Rahvastikuminister on alustanud tööd ka kodulaenu soovivate lasterikaste perede jaoks meetmete väljatöötamiseks, sest laenu saamine suurema eluaseme soetamiseks või renoveerimiseks on suurtel peredel sageli raskendatud ka kõrgema sissetuleku korral.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga