Terras: riigikaitse planeerimisel tuleb kuulata kaitseväe juhataja arvamust

Riho Terras. Foto: Erik Prozes, Postimees

Poliitikud peaksid riigikaitse planeerimisel kuulama kaitseväe juhataja arvamust, ütles endine kaitseväe juht ja praegune europarlamendi saadik Riho Terras (Isamaa) neljapäeval ETV saates “Esimene stuudio”.

Saates peatus Terras pikemalt Eestis lahvatanud arutelul riigikaitse eelarve üle. Teja hinnangul ei oleks riigikaitselaenu võtmine halb idee. “Mina arvan, et üks riigikaitselaen ei oleks sugugi täiesti mõtlematu tegu. Kui just mõelda näiteks õhukaitsele ja sellistele suurematele kallimatele asjadele, siis selleks niimoodi põlveotsast napilt pingutada ei anna, sealt kokku tõmmata ei anna,” rääkis Terras “Esimeses stuudios”

Terras ütles, et ekspertidel ja poliitikutel on mitmeid erinevaid nägemusi. “Kui te minu käest küsite, siis jah, laenu võiks võtta. Mille jaoks esimeses otsas? Mina ei saa kuidagi vaielda ka nende ekspertidega, kes ütlevad, et rannakaitse on vajalik. Ma arvan, et tegelikult on vajalik kaugele mõjutatav rakett, millega saab nii vett kui maad lasta ja mille olemasolu juba tekitab kõhedust kõigile, kes tulevad. Kaugele lastavad raketid, võimalikult mitmeotstarbeline, sinna võib alati investeerida, see on alati õige koht,” ütles Terras saates.

Terrase hinnangul võiks kaitsevaldkonda üldse panustada rohkem kui seni. “Minu hinnangul, tänases julgeolekukeskkonnas, kus kõik asjad lagunevad laiali, kus meil on lõhed nii liitude sees kui ka väljastpoolt on surve, peaks Eesti mõtlema tõsiselt, et võiks ju eelarvet ka kõrgemale kui kaks protsenti tõsta, näiteks kolme protsendi peale. Aga sama, ma arvan, et Mailis Reps mõtleb, et  õpetajad tahavad rohkem palka saada,” rääkis ta.

Terrase sõnul peaksid poliitikud aga kaitsevaldkonda silmas pidades kuulama eelkõige kaitseväe juhatajat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga