25. septembrist kehtib üleriigiline öine alkoholimüügi keeld

Öise alkoholimüügi keeld kehtib südaööst kuni kümneni hommikul kõigis kohtades, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks, näiteks baarides, ööklubides, restoranides, teatripuhvetites või hotellides. Foto: Aare Lepaste

Valitsus kehtestas üleriigilise alkoholimüügi piirangu, mis hakkab kehtima 24. septembri ööl vastu 25. septembrit alates südaööst. Piirang kehtib 24. oktoobrini (kaasa arvatud) ning valitsus hindab selle jätkamise vajadust nädal enne piirangu kehtivusaja lõppu.

Seoses valitsuse kehtestatava üleriigilise piiranguga lõpevad 25. septembri südaööst Politsei- ja Piirivalveameti kehtestatud piirkondlikud alkoholimüügi keelud.

«Eestis on toimunud hüppeline COVID-19 nakkuse leviku kasv ning seetõttu on vajalik ja põhjendatud taaskord kehtestada üleriigiline piirang,» nentis peaminister Jüri Ratas. «Nagu oleme näinud, levib koroonaviirus eriti hästi pidudel. Alkoholi tarbimine paraku mõjutab inimeste käitumist viisil, mis soodustab viiruse levikut. Seoses sellega kutsun inimesi üles mitte andma oma riskikäitumisega viiruse levikule uusi võimalusi ei avalikus kohas ega erapeol.»

Terviseamet teatas täna (24.09.2020), et möödunud ööpäevaga lisandus Eestis 44 uut koroonaviirusega nakatunut ning kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on 35,82. Päev varem oli nakatumisnäitaja 33,71.

Valitsus tugines üleriigilise alkoholimüügi piirangu kehtestamisel teadusnõukoja toetavale seisukohale.

Järelevalvet alkoholimüügi piirangu täitmise üle peab tegema kohalik omavalitsus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga