Abielu määratlemist põhiseaduses mehe ja naise liiduna toetab 59% inimestest

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ning eelmise nädala lõpus läbi viidud küsitluses paluti inimestel öelda oma arvamus abielu mõiste põhiseaduses määratlemises ning selgus, et 59 protsenti inimeste arvates tuleks abielu põhiseaduses sõnastada kui ühe naise ja ühe mehe vaheline liit. 

Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonilepingus on kirjas, et 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste ajal viiakse läbi rahvahääletus ettepaneku kohta täiendada põhiseadust määratledes abielu mehe ja naise vahelise liiduna. Sellest tulenevalt küsiti inimestelt, kas nende arvates tuleks põhiseadust täiendada nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit? 59 protsenti küsitletutest vastas “jah” või “pigem jah”, 33 protsenti “pigem ei” või “ei” ning kaheksa protsenti ei osanud oma eelistust kujundada.

Koalitsioonierakondadel on oma valijate hulgas sellele ettepanekule selge toetus – EKRE puhul 92 protsenti, Isamaal 84 protsenti ja Keskerakond 73 protsenti. Kuigi Sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna ja Eesti 200 toetajad on sellele ettepanekule palju rohkem vastu, on ka nende seas märkimisväärne hulk, kes on selle ettepaneku poolt, vastavalt 33, 38 ja 52 protsenti.

Küsitluse viis 500 inimese seas läbi Norstat Eesti AS.

Sama küsimus esitati Ühiskonnauuringute Instituudi poolt 2018. aasta aprilli lõpus ja mai alguses. Küsitluse viis siis läbi Turu-uuringute AS 1040 inimese seas. Siis vastas 65 protsenti “jah” või “pigem jah”, 29 protsenti vastas “pigem ei” või “ei” ning kuus protsenti ei osanud sellele küsimusele vastata.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga