Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles 2012. aastal, et Vene Lütseum teeb kättesaadavaks kvaliteetse hariduse vene keeles õppida soovijatele.

Eile õhtul lõppes Tallinna Linnavolikogu õiguskomisjoni istung, kus 10 vastuhäälega ei toetatud Isamaa fraktsiooni algatatud eelnõu sihtasutuse Tallinna Vene Lütseum sulgemiseks.

Volikogu Isamaa fraktsiooni esimehe Karl Sander Kase sõnul põhjendasid keskerakondlased sihtasutuse säilitamise olulisust eestikeelsesse õppesse panustamisega. “Väide oli, et see asutus on oluline ja vajalik. Kui jätta kõrvale tänase Tallinna linnapea väide, et SA Vene Lütseum loodi venekeelse hariduse edendamiseks siis lihtne faktikontroll koalitsiooni liikmetele näitab, et eestikeelse hariduse edendamisega see asutus ei tegele,” ütles Kase.

Ta selgitas, et sihtasutusele eraldatakse iga aasta suurusjärgus 50 000-60 000 eurot, millest 23 500 eurot kulub kolme juhtimis- või kontrollorgani liikme töötasule. Lisaks kulutatakse sõltuvalt aastast

5000-7000 eurot bürookuludele ja ruumide rendile. “Konsultatsioone läbi viivate töötajate tasudeks kulutatakse ainult 8000 – 15 000 eurot. Seega asutus, mille eesmärk on justkui koolituste korraldamine kulutab selleks ainult murdosa enda eelarvest. See saab mõistlik raha kasutus olla ainult Tallinna linnajuhtide arvates,” rääkis Kase.

Ta meenutas, et Tallinna volikogu Isamaa fraktsioon on aastate jooksul korduvalt pakkunud lahendusi eestikeelsele haridusele üleminekuks. “Viimane katse selleks oli eelmisel aastal, kui soovisime “Tallinn 2035″ strateegias ette näha eestikeelsele haridusele ülemineku koos konkreetsete tegevustega. Siis hääletati Keskerakonna ja SDE hääletega need ettepanekud maha.”

“Kui Tallinna linn ei ole rahul linnale kuuluvates koolides pakutava õppekvaliteediga, siis tuleb rakendada adekvaatseid meetmeid õppekvaliteedi tõstmiseks, aga selleks ei ole vaja eraldi Vene sihtasutust, mille eelarvest üle poole kulub administratiivkuludeks,” ütles Kase.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga