Kesklinna linnaosakogu soovib Levadia jalgpallihallile uut asukohta

Kesklinna-Pirita piirile rajamist ootav jalgpallihall ei sobi oma mahult ega olemuselt kommunismiohvrite memoriaali kõrvale.

Tallinna Kesklinna linnaosakogu otsustas 6. juulil peetud istungil pöörduda Tallinna Linnavalitsuse poole, et austada ja säilitada rahu Maarjamäe memoriaali juures ja leida plaanitavale Levadia jalgpallihallile Tallinnas teine asukoht.

Kesklinna linnaosakogu esimehe Kaido Kuke (Isamaa) hinnangul on selge, et Kesklinna-Pirita piirile rajamist ootav jalgpallihall ei sobi oma mahult ega olemuselt kommunismiohvrite memoriaali kõrvale. “Sellel põhjusel pöörduski Kesklinna linnaosakogu linnavalitsuse poole, et leida linna, riigi ja halli rajamisest huvitatud FC Levadia vahel mõistlik kompromiss, et rajada hall selle jaoks sobivasse paika,” rääkis Kukk.

“Sügisel juba jõuti kokkuleppele, et Maarjamäe memoriaali vahetusse lähedusse tuleb büroohoone, mis tagab piirkonnas rahu ja vaikuse, nagu on seal kohane. Jalgpallihalli rajamisest on räägitud Lasnamäe võtmes, mis oleks ka trennis käivatele lastele mugavam. Ootame, et linnavalitsus peaks oma sõna ning jalgpallihallile leitaks teine asukoht,” rääkis Kukk.

Pöördumise poolt leida hallile alternatiivne asukoht hääletas 11 linnaosakogu liiget, erapooletuid oli kaks.

Kukk lisas, et pöördumise poolt hääletanuid oli kõikidest linnaosakogus esindatud erakondadest, mis näitab, et soov hallile leida sobilikum asukoht on erakondade ülene.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga