Kaitseülikondades uurijad Amesburys, kus kaks inimest said närvimürgi Novitšok mürgituse. Üks neist, 44-aastane Dawn Sturgess suri pühapäeval haiglas. REUTERS/Henry Nicholls/File Photo

Suurbritannias suri naine, kes toimetati Inglismaa lõunaosas haiglasse pärast närvimürgiga kokkupuutumist, teatas pühapäeval politsei.

Londoni politsei täpsustuse kohaselt suri 44-aastane Dawn Sturgess pühapäeval Salisbury haiglas.

Politsei uurib juhtunut mõrvana.

Briti politsei teatas kolmapäeval, et Dawn Sturgess ja Charlie Rowley haigestusid 30. juunil Amesbury külas üliraskelt sama närvimürgi Novitšok tõttu, mida kasutati märtsis ka endise Briti-Vene topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu.

Ajalehe Guardian andmetel on 45-aastane Rowley endiselt kriitilises seisundis.

Uusi sanktsioone Venemaale ei kehtestata

Suurbritannia siseministri Sajid Javidi sõnul ei kavatse Suurbritannia kehtestada pärast Amesbury juhtumit Venemaale uusi sanktsioone, edastas rahvusringhääling BBC.

“Politsei töötab endiselt selle kallal, et tuvastada, mil viisil need inimesed mürgiga kokku puutusid. Olen kindel, et politsei jõuab tõeni. Praegu ei ole plaani Venemaale sanktsioonide kehtestamiseks,” edastas BBC Javidi sõnad.

Javid külastas nädalavahetusel nii Amesburyt kui ka Salisburyt.

Amesbury asub Salisbury lähedal, kus Skripalide lugu alguse sai. Venemaa on eitanud seotust Skripalide mürgitamisega, mis põhjustas Moskva ja lääneriikide suhetes diplomaatilise kriisi, viies diplomaatide vastastikuse väljasaatmiseni. Praeguseks on Sergei ja Julia Skripal tervenenud ja haiglast lahkunud.

Novitšok Amesbury asub Salisbury lähedal, kus Skripalide lugu alguse sai. Venemaa on eitanud seotust Skripalide mürgitamisega, mis põhjustas Moskva ja lääneriikide suhetes diplomaatilise kriisi, viies diplomaatide vastastikuse väljasaatmiseni. Praeguseks on Sergei ja Julia Skripal tervenenud ja haiglast lahkunud. on Nõukogude Liidus sõjaliseks otstarbeks väljatöötatud närvimürk. Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele 4. märtsi mürgitamisjuhtumiga Salisburys ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Novitšoki kasutamine Suurbritannias.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga